2013 09 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Dalai Lama XIV: „Tikroji religija reiškia gailestingumą ir išmintį“

Ketvirtadienio popietę Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV Vilniaus rotušėje susitiko su Lietuvos kultūros, meno, įvairių religinių konfesijų bei visuomeninių Tibeto rėmimo organizacijų atstovais, vizito rėmėjais.

„Jaučiu didelę laimę ir didžiuojuosi būdamas čia su jumis, – susitikimą pradėjo Dalai Lama XIV, – Džiaugiuosi galėdamas susitikti su žmonėmis tautos, kuri išlaiko savo dvasią. Paskelbus nepriklausomybę apsilankiau jūsų šalyje ir nuo tada užsimezgė artimi santykiai su jumis. Jūs iškovojote savo laisvę, turite demokratiją, o tai reiškia, kad patys esate atsakingi už savo gyvenimus. Vis dėlto neužtenka pasakyti, kad esate laisva tauta, reikia sutelktai ir vieningai veikti ir dirbti išvien. Jauna, nepriklausoma tauta turi remtis esminėmis vertybėmis, ir jos turi išlikti gyvos šios tautos gyvenime.“

Jo Šventenybė Dalai Lama XIV pabrėžė, kad 2011 metais apgalvotai, atsakingai ir kartu džiaugsmingai atsisakęs Tibeto politinio vadovo pareigų šiandien keliauja po pasaulį, skleisdamas esmines žmogiškąsias vertybes.

„Žmogiškųjų vertybių propagavimas – mano svarbiausia veikla šiandien kad ir kur eičiau, kad ir su kuo susitikčiau. Kiekvienas žmogus siekia laimės, tačiau laimė slypi ne piniguose, ne turtuose. Mumyse yra laimės šaltinis – tai liudiju savo gyvenimo ir patirtimi. Net ir nereligingas žmogus gali būti laimingas.“

Savo kalboje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV pažymėjo religijų bendrumus, ieškodamas sąlyčio taškų tarp skirtingus tikėjimus išpažįstančių tradicijų.

„Aš esu budistas vienuolis. Mano galva, religija turi remtis minties ramybe. Reikia nepaliaujamai kalbėti apie meilę, kad ją galėtume apsaugoti, apie atlaidumą ir toleranciją, kad tai gyvuotų tarp žmonių. Paprastumas, disciplina – visos religijos propaguoja tuos pačius dalykus ir tas pačias vertybes. Todėl kiekviena religija turi potencialo žmogui suteikti laimės. Aš esu budistas vienuolis ir nuoširdžiai žaviuosi visomis religijomis, nes jos visos prisideda prie gražesnio pasaulio ir jau yra įnešusios savo indėlį“, – kalbėjo Dalai Lama XIV.

Jis taip pat pabrėžė, kad kiekvienas, kas nuoširdžiai ir išmintingai praktikuoja savo religiją, prisideda ne tik prie savęs harmonizavimo, tačiau ir prie gražesnio pasaulio kūrimo šiandien.

„Tie, kas išpažįsta gailestingumą, meilę, atjautą negali sukurti blogio. Tikroji religija reiškia gailestingumą ir išmintį. Širdies šiluma, jautrumas, kurie padeda protui, mano galva, yra ypač svarbu.“

Fotografijos iš Dalai Lamos XIV spaudos konferencijos

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka