2013 09 25

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„Bernardinai.lt“ pokalbis su Dalai Lama XIV

Rugsėjo 11–14 dienomis Vilniuje lankėsi nenuilstantis taikos ir atjautos skleidėjas, Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Tai buvo jau trečiasis šio Nobelio taikos premijos laureato, ilgamečio Tibeto politinio vadovo, apsilankymas mūsų šalyje. „Aš esu paprastas budistų vienuolis, tik vienas iš septynių milijardų“, – susitikimuose vis kartojo Dalai Lama, pabrėždamas kiekvieno asmeninę atsakomybę ne tik už savo paties gyvenimą, bet ir už kitą žmogų, savo aplinką, bendruomenę, gamtą ir visą pasaulį. Susitikimuose tvyrojusį susikaupimą ir jaudulį vis nušviesdavo Dalai Lamos šypsena ir šelmiškas juokas, o jo išsakytas paprastas mintis apie svarbiausius dalykus lydėjo artumas ir pagarba žmogui.

„Propaguoti žmogiškas vertybes – mano svarbiausia veikla šiandien, kad ir kur eičiau, kad ir su kuo susitikčiau, – teigė Dalai Lama. – Kiekvienas žmogus siekia laimės, tačiau laimė – ne pinigai, ne turtai. Mumyse yra laimės šaltinis – tai liudiju savo gyvenimo patirtimi.“

„Bernardinai.lt“ turėjo galimybę pakalbinti Dalai Lamą jo vizito Vilniuje metu. Šiame trumpame pokalbyje klausėme apie smurto apraiškas viešojoje erdvėje ir teisingą atsaką, smurto proveržius politikoje ir Sirijos dramą, nesmurtinę jo paties laikyseną ir esminę žmogaus prigimtį – meilę.

„Apgavysčių, ujimo, išnaudojimo, korupcijos galima rasti visur. Tai ženklas, jog mes stokojame tikėjimo nesmurtu. Trūksta švietimo apie tai. Pastarieji planetos įvykiai aiškiai parodė, jog nesvarbu, kad ir kokia gera būtų motyvacija, tikslas – kai tik imiesi smurto, ištinka nenumatyti neigiami padariniai. Smurtas, karas buvo aktualūs senovėje, moderniais laikais tai nereikšminga, išėję iš mados. “ – teigia Dalai Lama.

Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą XIV kalbino Rosita Garškaitė.

Reportažą kūrė Kostas Kajėnas, Gediminas Kajėnas.