2013 09 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Sostinėje duris atvėrė naujas Vilniaus miesto krizių centras

Sostinėje, Naujojoje Vilnioje, duris atvėrė naujas Vilniaus miesto krizių centras. Vidutiniškai per metus tokio centro paslaugomis naudojasi 1050 asmenų, jau per 8 šių metų mėnesius suteikta paslaugų 824 asmenims, tarp jų – 211 vaikų. Nuo šiol išsiplėtė bendruomenėje teikiamų socialinių paslaugų Vilniaus mieste spektras. Čia, Naujojoje Vilnioje, A. Kojelavičiaus g. 129, įsikūrė grupinio gyvenimo namai vaikams, šeimos paramos centras ir krizių centras motinoms ir vaikams. Nuo šiol vienu metu centre paslaugas galės gauti net 101 pagalbos besikreipiantis bendruomenės gyventojas.

„Simboliška, kad centrą atidarome socialinių darbuotojų profesinės dienos išvakarėse. Žinoma, geriausia būtų, kad tokių įstaigų visai nebūtų Vilniuje. Tačiau gyvenimas toks, koks yra: šiais laikais visur daugėja ginčių, konfliktų, krizių, – ypač šeimose. Ir tokie centrai padeda skriaudžiamoms moterims, vaikams gyventi toliau, padeda šeimoms atsitiesti, suklupusiems – grįžti į normalų gyvenimą. Iki 80 proc. asmenų pasiekia teigiamų pokyčių savo problemų sprendime, vadinas, tokių įstaigų veikla labai veiksminga ir reikalinga bendruomenei, mūsų miestui. Labai svarbu, kad į pagalbos procesą naujajame centre bus įtraukti ir šeimos nariai, ir artimieji, kurie padės pagalbos besikreipusiems įveikti krizę. Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio projekto“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.


Vilniaus miesto savivaldybės Vilniaus miesto krizių centras įgyvendino projektą „Grupinio gyvenimo namų vaikams, šeimos paramos centro ir krizių centro motinoms ir vaikams įkūrimas“.

Naujos paslaugos atidaromame centre užtikrins paslaugų teikimą visiems krizės ištiktos šeimos nariams per Šeimos paramos centro teikiamas paslaugas, didins socialinę sueitį socialinės rizikos šeimoms bei mažins vaikų patekimą institucinėn globon per teikiamas kompleksines socialines paslaugas šeimai. Nuo šiol į pagalbos procesą įtraukti ir smurtautojas bei šeimos nariai ir artimieji, kurie padeda pagalbos besikreipusiems įveikti krizę.

Per trejus metus įgyvendinto projekto metu rekonstruotas pastatas, įrengta pastato infrastruktūra, inžineriniai tinklai ir patalpos 3 padaliniams – grupinio gyvenimo namams vaikams, šeimos paramos centrui ir krizių centrui motinoms ir vaikams.

Grupinio gyvenimo namuose bus teikiamos socialinės paslaugos 20-čiai vaikų iš socialinės rizikos šeimų, kurie negauna reikiamos priežiūros šeimoje arba kurių šeimose įvyko nelaimė. Šiems vaikams bus teikiama trumpalaikė socialinė globa, kol vaikas bus grąžintas į šeimą arba priimtas sprendimas skirti laikinąją arba nuolatinę globą.

Šiuose namuose bus teikiama psichologinė pagalba, kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, laisvalaikio organizavimas, maitinimo ir asmens higienos paslaugos ir kt.

Šeimos paramos centre bus teikiamos bendrosios socialinės paslaugos (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas) socialinės rizikos šeimai ir jos nariams, neturintiems pakankamai socialinių įgūdžių ir patiriantiems socialinę atskirtį.

Krizių centre motinoms ir vaikams bus teikiamos socialinės paslaugos motinoms ir jų vaikams, kurie laikinai neturi ar negali gyventi savo namuose dėl krizės šeimoje. Čia vienu metu saugioje aplinkoje bus teikiama laikina nakvynė 9-iems asmenims – krizinėje situacijoje atsidūrusioms motinoms ir vaikams.