2013 10 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Prie Bernardinų sodo – A. Smilingio skulptūros ir tapybos paroda

Spalio 2 d. (trečiadienį) 18 val. prie Bernardinų sodo įsikūrusi galerija „Juškus Gallery“ (B. Radvilaitės g. 6B, Vilnius) atveria  duris menininko Aloyzo Smilingio plastikos gerbėjams.

Universalaus Lietuvos menininko skulptūros ir tapybos darbų paroda, pavadinimu „A. Smilingis: žemaitiškas gyvenimas ir vitališkumas“ veiks iki lapkričio 8 dienos. Galerijos erdvėje bus eksponuojama apie 30 universalaus menininko darbų.

„Žymaus skulptoriaus, tapytojo ir grafiko darbus galima drąsiai laikyti gyvąja klasika. Šia paroda siekiame aprėpti įvairių menininko laikotarpių kūrybą, atspindėti meno gyvybingumą, aistrą ir plastiškumą, kuriuo garsėja Aloyzas Smilignis“, – sako galerijos savininkas Donatas Juškus.

„Menininko skulptūros tik iš pirmo žvilgsnio vilioja į menamai abstrakčią formą, reikia laiko įsižiūrėjimo. O jau antru žvilgsniu pajuntame veržlų, atakuojantį gyvybingumą, jutimiškumą ir geidulingumą“, – teigia parodos kuratorė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Pasak menotyrininkės, skulptoriaus kūriniai yra tarsi gamtos mašinos, kurios nori nenori įvairuoja į juslinės patirties lauką.

Parodoje eksponuojami tapybos darbai, dailės kritikų laikomi atokvėpiu A. Smilingio kūrybinėje veikloje. Pasak R. Rachlevičiūtės, kai kurios ankstyvosios drobės alsuoja praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio retro dvasia, yra artimos skulptūroms, o kai kuriose – gyvybingumas prasiveržia džiugiose abstrakcijose.

Aloyzas Smilingis (g. 1938 m.), 1963 m. baigė Vilniaus Valstybinį Dailės institutą, universalus menininkas, dirbantis grafikos, tapybos, skulptūros ir restauracijos srityse. Ne kartą apdovanotas, o 2007 m. Pasaulio žemaičių dailės parodoje apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos prizu už tapybos darbus. Dalis A.Smilingio kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, dalis – parduota Niujorko, Amsterdamo ir Vilniaus aukcionuose. Daug tapybos ir skulptūros darbų atsidūrė privačiose kolekcijose Australijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Nyderlanduose, JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Japonijoje ir Lietuvoje.