2013 10 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prof. Egidijus Kūris apdovanotas Konstitucijos taure

Spalio 24-ąją, Konstitucijos dienos išvakarėse, Konstitucijos taure – vardine Konstitucija už nenutrūkstamą Lietuvos Respublikos Konstitucijos aiškinimą ir konstitucinių vertybių puoselėjimą apdovanotas mokslininkas ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Egidijus Kūris. Konstitucijos dienos paminėjimo renginių ciklą rengia Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Teisės fakultete, siekdama atkreipti dėmesį į Konstitucijos svarbą ir populiarinti šią datą, padaryti ją visuotine švente.

„Man šis apdovanojimas labai prasmingas, nes ilgus metus dirbau konstitucinės teisės srityje ir džiaugiuosi, kad mano pastangos nebuvo tuščios ir yra įvertintos. Ne vienus metus stebėdamas Konstitucijos taurės įteikimo ceremoniją galvodavau, kodėl teikiama vardinė Konstitucija – knyga, o ji vadinama taure. Bet dabar tarp taurės ir knygos matau daug sąsajų – iš taurės galima atsigerti, o iš knygos taip pat pasisemti žinių, dvasinio peno. Sveikindamas visus Konstitucijos dienos proga noriu palinkėti visada jausti šio pagrindinio mūsų valstybės įstatymo svarbą ir niekada nenuleisti rankų ginant konstitucines vertybes. Ypač to linkiu būsimiesiems teisininkams“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo prof. E. Kūris.

Šiemet Konstitucijos Taurė įteikta teisininkų organizuotoje konferencijoje-diskusijoje „Dviguba pilietybė – būtinybė ar pervertintas formalumas?“ Joje dalyvavo Konstitucinio Teismo teisėjai Dainius Žalimas ir Egidijus Šileikis, Seimo narys Remigijus Šimašius ir kiti.