Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2013 11 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Tulūzoje atidaroma Algirdo Šeškaus fotografijų paroda

Algirdo Šeškaus fotografija

Lapkričio 6 d. Chateau d’Eau galerijoje Tulūzoje atidaroma Lietuvos avangardinės fotografijos pradininko Algirdo Šeškaus paroda „Pilkos spalvos variacijos ir niuansai“. 

Algirdas Šeškus intensyviausiai kūrė 7–9 dešimtetyje. Menininko kūryba išsiskyrė fotografiniu objektu ir požiūriu į jį – fotografijose nėra dramatizmo, reikšmingų įvykių, o tik paprasti buvinėjimai, sudarantys foną fotografijai, tarsi ir nesiekiančiai ką nors parodyti. Pagal ano meto kanonus, Šeškaus „neprofesionaliai“ suręstos kompozicijos, neryškūs, be jokios dinamikos ir ekspresijos darbai priminė pradedančiojo mėgėjo bandymus. Pasirinkęs pasyvaus stebėtojo poziciją, menininkas palieka darbus be pavadinimų ir vietų nuorodų, taip dar labiau dekontekstualizuodamas fotografijų turinį.

Chateau d’Eau galerija – seniausia ir viena prestižiškiausių fotografijos galerijų Prancūzijoje. Galerijos vadovas Jean-Marc Lacabe 2012 m. žiemą pagal Kauno fotografijos galerijos rezidencijų programą viešėjo Lietuvoje. 2013 m. pavasarį Chateau d’Eau buvo surengta personalinė Vytauto V. Stanionio fotografijos paroda, gruodžio mėnesį Kauno fotografijos galerijoje bus eksponuojama Prancūzijos fotografijos klasikų paroda iš Chateau d’Eau kolekcijos.

Parodos atidaryme, kuriame bus pristatytas ir parodos katalogas, dalyvaus autorius ir daugelio jo knygų sudarytoja Malvina Jelinskaitė.

A. Šeškaus fotografijos paroda veiks iki 2014 sausio 5 d.

Lapkričio 12 d. galerijoje vyks Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovo Gintaro Česonio paskaita apie 7-9 deš. Lietuvos fotografiją.

Parengė Kultūros atašė Prancūzijoje Rasa Balčikonytė

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu