2013 11 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kaune – kinų tradicinės muzikos koncertas

Į Lietuvą atvyks ir darganoto lapkričio nuotaikas išsklaidys penkių tradicinės muzikos atlikėjų trupė iš Kinijos – talentingi muzikantai iš kito pasaulio krašto, grojantys tradiciniais kiniškais instrumentais. Lapkričio 20 d., trečiadienį, 18 val. jie surengs koncertą Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

„Grodami tradiciniais muzikos instrumentais, trupės nariai sukuria puikią atmosferą ir leidžia tiesiogiai susipažinti su kerinčiais kiniškų kompozicijų bei instrumentų garsais. Visi atlikėjai šiuo metu yra dėstytojai muzikos akademijose, savo instrumentų virtuozai bei daugelio apdovanojimų laureatai“, – svečius pristatė VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Svečiai iš tolimosios Kinijos – Liu Xiaojing, Zhao Xiaoxia, Song Bing, Zhang Guoliang ir Liu Zi Qi – groja pipa, kiniška citra (guqin), cimbolais ir kinišku smuiku (erhu). Nors visi instrumentai yra styginiai, skiriasi jų grojimo technika. Antai pipos, keturstygio liutnios atitikmens, garsai išgaunami stygas timpčiojant. Tuo tarpu kiniška citra, kuri gimtojoje šalyje vadinama guqin, yra laikoma seniausiu ir labiausiai gerbiamu instrumentu, net siejamu su Konfucijumi. Juo grojama kaip ir pipa, tačiau ši citra turi septynias stygas ir visai kitokią išvaizdą – ji pailga ir siaura, o garsai dažniausiai yra žemo tembro.

Cimbolų garsai išgaunami stygas liečiant specialiomis lazdelėmis, o pats instrumentas atrodo kaip trapecijos formos dėžė. Erhu – dvistygis kiniškas smuikas, vienas populiariausių tradicinių instrumentų, naudojamų ne tik tradicinės, bet ir šiuolaikinės muzikos atlikime (jį galima išgirsti netgi grupės „Coldplay“ repertuare).

Profesionalų rankose visi šie instrumentai puikiai atsiskleidžia – jų koncertai suteikia puikią galimybę iš arti susipažinti su itin gilias tradicijas turinčia egzotiška Kinijos muzika.