Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2013 11 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas kviečia diskusijai apie mokslo ir religijos dialogą

Gruodžio 9–10 d. Lietuvoje lankosi Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas. Jis dalyvaus konferecnijoje Vilniuje, o Kaune skaitys viešą paskaitą.

Alisteris McGrathas yra Oksfordo universiteto istorinės teologijos profesorius ir Harriso Manchesterio koledžo vyresnysis mokslo darbuotojas. 

Alisteris E. McGrathas Oksfordo universitete studijavo chemiją ir įgijo daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Mokslo filosofijos studijų metu atradęs tikėjimą, buvęs ateistas pradėjo gilintis į mokslo ir religijos santykį, tyrinėjo istorinę teologiją, tapo teologijos profesoriumi ir kunigu. Ilgai dirbo Oksfordo universitete. Šiuo metu vadovauja Karaliaus koledžo Teologijos, religijos ir kultūros centrui Londone, o nuo 2014 m. yra nominuotas užimti prestižinę Andreas Idreos mokslo ir religijos profesoriaus vietą Oksfordo universitete.

Vilniuje

Svečias dalyvaus konferencijoje „Mokslo ir krikščioniškojo tikėjimo sąsajos“, kuri vyks gruodžio 9 d. (pirmadienis) 10 val., Lietuvos Respublikos Seimo, III rūmų Konferencijų salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Konferencijos rengėjai tiki, jog visuomenė, kuri giliausiuose savo kultūros kloduose išsaugojo įsitikinimą, kad žmogus yra tikslinga Kūrėjo projekto dalis, – tokios visuomenės politinė praktika labai skirsis nuo tos, kuri tiki, kad žmogus yra atsitiktinis ir beprasmis išlikimo kovoje už būvį rezultatas. Dorinė vertybių sistema turėtų būti prieinama ir diskutuojama aukščiausiuose visuomenės ir valdžios sluoksniuose. Konferencijos tikslas – mokslo ir tikėjimo tiesų tarpusavio sąsajų, dialogo šiomis temomis plėtojimas, aktualizavimas mokslo, švietimo politikos srityje.

„JT visuotinė žmogaus teisių deklaracija“ skelbia: „Visų žmonių giminės narių prigimtinio orumo ir lygių bei neatimamų tiesių pripažinimas yra laisvės, teisingumo ir taikos pasaulyje pagrindas“. Tarp visų vertybių ir garbės, kurią žmogus turi gyvenime, nei viena negali prilygti žmogiškajam orumui. Tai turi būti akcentuojama kuriant įstatymus ir juos įgyvendinant praktikoje.

Diskutuoti k v i e č i a m i akademinės visuomenės ir Bažnyčios atstovai, Seimo nariai, mokyklų dorinio ir gamtos disciplinų mokytojai.

P R O G R A M A

Pirmoji dalis

9.00-10.00 Registracija

10:00 – 10:45 Invokacija. Įžangos žodis

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras GRUŠAS

Kauno arkivyskupas metropolitas, VDU KTF didysis kancleris Sigitas TAMKEVIČIUS SJ

Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras dr. Kęstutis KĖVALAS

Lietuvos Respublikos Seimo sveikinimas

10:45 – 11:45 Prof. Alister McGrath paskaitaMokslas ir religija: didieji klausimai“

Antroji dalis

11:45 – 12:00 „Teologinės idėjos ir gamtamokslio kalba“

Doc. dr. Benas ULEVIČIUS, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas

12:00 – 12:15 „Principinis suderinamumas tarp gamtos mokslų ir krikščioniškojo tikėjimo“

Doc. dr. Artūras LUKAŠEVIČIUS, VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas

12:15 – 12:30 „Mokslininko požiūris į gyvybės ir žmogaus kilmę“

Prof. Arimantas DUMČIUS, Lietuvos Respublikos Seimo narys

13:30 – 13:45 „Naujojo ateizmo „dogmos“ R. Dawkinso knygoje „Dievo iliuzija“

Dr. Valdas MACKELA, VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas

12:45 – 13:00 „Ar egzistuoja krikščioniškas politikos mokslas?“

Dr. Mantas ADOMĖNAS. Lietuvos Respublikos Seimo narys

13:00 -13.15 Prof. Alister McGrath knygos lietuvių kalba „Mokslas ir religija“ pristatymas

Vygantas Malinauskas, leidėjas

***

Konferencijos moderatoriai

Doc. dr. Benas Ulevičius

Prof. Arimantas Dumčius

Dr. Mantas Adomėnas

***

Konferencijos rengėjai

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas

VDU Katalikų teologijos fakultetas

Koordinatorius Seimo narys prof. Arimantas Dumčius

***

Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] , leidimui į Seimo rūmus turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kontaktams: Aušra Pocienė 8 616 19387

KAUNAS

Gruodžio 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). 10 val. profesorius skaitys viešą paskaitą:Mokslas ir religija. Didieji klausimai“. Tai VDU atkūrimo 25-mečiui skirto renginių ciklo dalis. 

Mokslo ir religijos sąlytis šiuo metu yra viena reikšmingiausių tyrinėjimo sričių. Todėl paskaitoje daugiausia dėmesio bus skiriama krikščionybės ir gamtos mokslų dialogui, kuris turėjo didelę įtaką Vakarų kultūrai.

Paskaitos metu bus pristatyta 2013 m. gruodžio mėn. lietuvių kalba išleista Alisterio E. McGratho knyga „Mokslas ir religija. Naujasis įvadas“, kurioje mokslo ir religijos santykis nagrinėjamas istoriniu, teologiniu, filosofiniu požiūriu.

Alisteris E. McGrathas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš 2012 m. išleistos knygos „Dawkinso iliuzija? Ateistinis fundamentalizmas ir dieviškumo neigimas“, kurioje kritiškai apžvelgia mokslo ir religijos nesuderinamumą propaguojančio R. Dawkinso pažiūras, išdėstytas knygoje „Dievo iliuzija“.