2013 11 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Leonidas Donskis: „ES žmogaus teisių strategijoje reikalingas specialus atstovas Tibetui“

Briuselyje Europos Parlamento narys Leonidas Donskis pakvietė Europos Sąjungą paskirti specialų ES atstovą Tibetui siekiant patvirtinti strategiją skatinant žmogaus teises ir demokratiją.

„ES turi įrodyti savo atsidavimą taikiam dialogui ir paremti žmogaus teises bei demokratiją stipria ir nuoseklia ES žmogaus teisių strategija“, – skaitydamas kasmetinį ES žmogaus teisių ir demokratijos pasaulyje pranešimą teigė Leonidas Donskis, Europos Parlamento narys iš Lietuvos. Siūlymui buvo pritarta trečiadienį vykusioje plenarinėje sesijoje Strasbūre.

L. Donskis pabrėžė, kad kasmetinis pranešimas kviečia ES užtikrinti aukštus, bekompromisius žmogaus teisių standartus santykiuose su kitomis šalimis, ypač su tokiais partneriais, kaip Rusija ir Kinija, kur žmogaus teisės dažnai sumenkinamos ir apribojamos ekonominiais ar kitokiais svarstymais.

Parlamentaras teigė, kad šių metų kasmetinis pranešimas bus aiškus, tikslus ir naudingas formuojant ES žmogaus teisių pasaulyje politiką.

„Tikiu, kad kiekvienas kasmetinis žmogaus teisių pranešimas turi nustatyti ambicingus ir kartu pasiekiamus tikslus, kurių Parlamentas turėtų siekti. Šiais metais noriu susitelkti ties Tibetu – šalimi, kuri tesiekia išsaugoti savo religinį, kultūrinį ir istorinį identitetą, tačiau kenčia Kinijos nuolatinius žmogaus teisių pažeidimus. Atsižvelgdama į dramatišką padėtį, siekdama glaudžiau stebėti situaciją, Europos Sąjunga turėtų įsteigti specialaus ES atstovo Tibete pareigas“, – teigė L. Donskis.