2013 11 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Sostinėje – III Lietuvos medžio drožėjų kūrinių parodos-konkurso „Šventieji ir piligrimai“ uždarymas

Parodos-konkurso „Šventieji ir piligrimai“ ekspozicijos fragmentas. Rengėjų archyvo nuotrauka

Lapkričio 30 d. (šeštadienį) 13 val. Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) vyks III Lietuvos medžio drožėjų kūrinių parodos-konkurso „Šventieji ir piligrimai“ uždarymas ir konkurso laureatų apdovanojimas.

Šių metų parodoje dalyvauja 24 liaudies menininkai iš visų Lietuvos geografinių regionų (Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos), eksponuojami 44 konkursiniai jų darbai ir 2 nekonkursiniai darbai. Populiariausi parodoje pristatomi šventieji yra Šv. Rokas (ligonių ir piligrimų globėjas), Šv. Petras (apaštalas ir evangelistas, taip pat žvejų globėjas), Šv. Agota (medicinos seserų ir slaugių globėja, saugotoja nuo gaisro) bei Rūpintojėlis (susimąstęs sėdintis Kristus). Parodoje taip pat išvysime Šv. Jurgio, Šv. Jono Nepomuko, Šv. Onos, Šv. Jokūbo, Šv. Florijono, kitų šventųjų, taip pat piligrimų medžio skulptūras.

Kas dvejus metus Lietuvos piligrimų bendrijos organizuojama paroda-konkursas yra unikali galimybė vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su Lietuvos medžio drožybos tradicijomis.  

Parodos uždarymo metu dalyvaus darbų autoriai, liaudies meno žinovai, kultūros, meno srities bei žiniasklaidos atstovai. Uždarymo metu bus apdovanoti pripažintų geriausiais kūrinių autoriai.

Visą informaciją apie konkursą-parodą galite rasti Lietuvos piligrimų bendrijos tinklalapyje www.piligrimai.lt

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu