Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2013 12 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Obeliuose atstatytas sovietų valdžios sunaikintas paminklas

Obelių paminklas

Gruodžio 6 dieną Obeliuose, Rokiškio r. baigtas atstatyti paminklas 1941 m. Birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti. Gruodžio 15 d. Obeliuose vyks paminklo pabaigtuvėms skirtas renginys.

1942 m. Obelių kapinėse, prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, buvo iškilęs įspūdingas betoninis monumentas. Jo centre – Kristaus bareljefas, kuriam iš šonų – du Lietuvos karių bareljefai. Sunkiais vokiečių okupacijos laikais lėšų maždaug 8 m ilgio ir 3 m aukščio monumentui aukojo Obelių krašto žmonės. Obeliečiams jis buvo labai brangus: įamžino ne tik sukilimą prieš sovietinę valdžią, bet ir pirmosios sovietinės okupacijos aukas. Jis simbolizavo laisvą, nenugalėtą Lietuvą. 

Paminklo projektą sukūrė ir darbams vadovavo Gurijus Kateščenka Obelių policijos viršininko ir klebono Leono Virkučio pavedimu. Paminko vietoje palaidoti Kazys Petrauskas, Petras Putra, Algis Stankevičius, Juozas Šnioka, Konstantinas Seibutis, Jonas Baltrušaitis ir du nežinomi kariai.

Antrosios sovietinės okupacijos metais šeštajame dešimtmetyje paminklas buvo nugriautas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo obeliečiai puoselėjo viltį atstatyti memorialą.

Rokiškio rajono savivaldybė paminklo atstatymui skyrė 18 000 litų. Geros
valios žmonių dėka nuo 2012 m. rugsėjo 8 d. surinkta daugiau kaip 59 000
litų. 2013 m. sausio pabaigoje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo, aukų rėmimo ir atminimo įamžinimo fondas preliminariai paskyrė dar 3 000 Lt.

Nors paminklas jau atstatytas, tačiau kol kas surinktos ne visos išlaidoms padengti reikalingos lėšos. Visi norintieji ir galintieji paremti šio paminklo atstatymą išsamią informaciją rasite www.obeliupaminklas.lt

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu