2013 12 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Akciją „Vienas iš mūsų“ lietuviai parėmė 11 646 parašais

Akcijos „Vienas iš mūsų“ metu Lietuvoje surinkta 11 646 parašai. Toks parašų skaičius reiškia, kad Lietuva peržengė minimalią kartelę, kuri numatė būtinybę surinkti bent 9 tūkst. parašų. Iniciatyvos organizatoriai pabrėžia, kad labiausiai renkant parašus prisidėjo Šeimos centro ir Krikščioniško pilietinio veikimo forumo aktyvistai.

Iniciatyvą Lietuvoje globojo Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

Iniciatyva „Vienas iš mūsų“ siekė surinkti bent vieną milijoną parašų bei pasiūlyti įstatymų keitimus, kurie apima žmogaus orumo apsaugos, teisės į gyvybę ir žmogaus gyvybės vientisumą nuo pat apvaisinimo, klausimus. Kitaip tariant, šios iniciatyvos tikslas yra įdiegti naują biudžeto sudarymo principą, kad iš ES biudžeto nebūtų finansuojamos įvairios veiklos, kurių metu yra naudojamas ir taip sunaikinamas žmogaus embrionas.

Šių metų balandžio 1 d. Europos Sąjungoje įsigaliojo Europos piliečių iniciatyvos reglamentas, kuris nustato ir suteikia Europos Sąjungos piliečiams naują dalyvaujamosios demokratijos priemonę – galimybę vienam milijonui Europos Sąjungos piliečių iš ne mažiau kaip septynių valstybių narių paraginti Europos Komisiją siūlyti teisės aktą Europos Sąjungos kompetencijai priklausančiais klausimais. Piliečių iniciatyva turi būti svarbi ir pagrįsta bei neprieštarauti Europos Sąjungos vertybėms.