2013 12 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Okupuotame Tibete susidegino dar vienas vienuolis

Gruodžio 19 d. Tibeto vienuolis mirė liepsnose Sangčiu srityje, Kanlho prefektūroje, šiaurės rytų Tibete.

Tsultrim Gyatso, 44-erių metų Ačioko vienuolyno vienuolis, padegė savo kūną pagrindinėje Ačioko miesto gatvėje apie 3 val. ir vietoje mirė. Vietiniai tibetiečiai jo kūną nunešė į vienuolyną, kur daugiau nei 400 vienuolių atliko maldų apeigas.

Prieš susideginamas jis paliko raštelį, kuriame rašė: „…tibetiečiai verčiami kentėti, ir Tibeto turtai yra grobstomi padedant represyviems Kinijos įstatymams. Kam mes galime pasisakyti apie šešių milijonų tibetiečių kančias? Apie tai galvojant ašaros kaupiasi mano akyse. Aš susideginau karštai melsdamas, kad Jo Šventenybė Dalai Lama grįžtų į Tibetą, Pančen Lama būtų paleistas iš kalėjimo, trokšdamas šešių milijonų tibetiečių gerovės.“

Susideginusių tibetiečių skaičius protestuojant prieš Kinijos represyvų valdymą pasiekė 124. Jie visi prašė Jo Šventenybės Dalai Lamos grįžimo tėvynėn ir tibetiečių laisvės.

Centrinė Tibeto administracija Dharamsaloje pakartotinai kreipėsi į tibetiečius nesiimti drastiškų veiksmų, įskaitant ir susideginimo. Politinė priespauda, kultūrinė asimiliacija, religinis persekiojimas, ekonominė marginalizacija ir gamtos naikinimas valdant Kinijai verčia tibetiečius imtis drastiškų protestų formų.

Parengta pagal Tibet.net