2013 12 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Už 2013 metų nuopelnus vilniečiams išdalintos Šv. Kristoforo statulėlės

Šv. Kristoforo statulėlės. Renginio organizatorių nuotrauka

Vilniaus rotušėje už nuopelnus miestui geriausiems vilniečiams, įstaigoms ir įmonėms išdalintos Šv. Kristoforo statulėlės.

 „Šie metai Vilniui buvo ypatingi, nes į miestą pagaliau grįžo optimizmas. Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 93 procentai sostinės gyventojų patenkinti gyvenimu. Žmonės pagaliau vėl tiki savo miestu, o kai turi vilties – viskas įmanoma. Gali drįsti svajoti.

Slegiančios mintys gali atimti iš žmogaus daugiau jėgų negu kraujuojanti žaizda. Tad šiandien labiausiai norėčiau palinkėti vidinės ramybės ir daug gražių minčių, svarbiausia – svajonių.   Svajonė įprasmina gyvenimą, o šį vakarą pagerbiame laureatus, kurie savo svajonėmis įprasmina Vilnių“ , – sakė  Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 

Šv. Kristoforo statulėlėmis už nuopelnus miestui apdovanoti šie žmonės:

– „Už didelio Vilniaus viziją“ apdovanotas profesorius, habilituotas daktaras Jurgis Vanagas. Už tai, kad  Vilniaus architektai nupučia žmonijos metraštį storai nugulusias dulkes.

– Už mokslą, tikėjimą ir saugomą gyvybę, apdovanotas profesorius, kunigas Andrius Narbekovas. Dievo paskirtu keliu jau ne vienerius metus žengia chirurgas, profesorius ir kunigas, jo kelias aiškus – gydyti kūną ir sielą, skiepyti tikėjimą. 

– Už erdvę meno idėjoms apdovanotas Užupio meno inkubatoriaus direktorius Giedrius Bagdonas. Šiandien meno inkubatorius – tai tramplinas jauno menininko idėjai, kuri virsta kūnu ir tampa tuo, kuo Vilnius gali didžiuotis.

– Už vargonų gausmą virš Vilniaus apdovanotas Bernardas Vasiliauskas. Vargonininkas, kuris sugeba prakalbinti žmones didinga muzika ir toli už gimtojo krašto ribų.

– Už širdį, kurią mato jaunos akys, apdovanota Violeta Ališauskienė. Kiekvieną auklėtinį lydi nuostabus mokytojų kolektyvas su Vilniaus katalikiškos gimnazijos „Versmė“ direktore Violeta Ališauskienė priešakyje, tikinčia, kad kitokiais galime tapti tik  gerais darbais.

– Už meilę ir dosnumą Vilniaus kultūrai apdovanotas Rolandas Valiūnas ir advokatų kontora „LAWIN“. Sujungti griežtą įstatymo raidę su švelniu potėpiu, sausą iškalbingumą su gebėjimu išvysti grožį – visa tai savo darbuose sujungė advokatas Rolandas Valiūnas.

– Už saugesnį Vilnių apdovanotas Vilniaus apskrities vyriausiasis komisaras Kęstutis Lančinskas. Būkite ramūs, jus saugo, gina ir padeda Vilniaus miesto angelai sargai.

–  Už nuopelnus Vilniaus kultūrai apdovanota Judita Bartoševičienė. Už muzikuojančios sostinės įgyvendintą idėją festivalyje „Vilnius Mama Jazz“.

– Už teniso akademiją apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „Teniso pasaulis“, „MG Baltic“ direktorius Darius Mockus. Akademija sukūrė savo pasaulį, suformavo savas tradicijas, žaidimo kultūrą, kur kasdien einama vis didesnės pergalės link.

– Už ateitį dabartyje apdovanotas Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius. Vilniaus licėjus – tai vieta, pro kurios slenkstį žengus,  pasaulis paklūsta žinojimui, mokslui ir  žingeidumui.  

Šv. Kristoforo statulėlė – garbingas Vilniaus miesto apdovanojimas, teikiamas kasmet už praeinančių metų nuopelnus mūsų miestui ir miestiečiams. Šis apdovanojimas teikiamas nuo 1998 metų.

Vilniaus m. savivaldybės informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.