2014 01 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Paroda In memoriam Liucijai Šulgaitei „Širdies stebuklinga versmė“

Šv. Jono gatvės galerijoje 2014 m. sausio 9 d., 17 val. atidaroma prieš metus Anapilin išėjusios vienos žinomiausių Lietuvos keramikių Liucijos Šulgaitės (1933 – 2013) darbų paroda In memoriam Liucijai Šulgaitei „Širdies stebuklinga versmė“ 

Lankytojams planuojama parodyti dar niekur neeksponuotus paskutiniais (2012) gyvenimo metais sukurtus porceliano darbus, tapybą atliktą autorine technika. Parodą papildys vertingiausi keramikos (molio) darbai. Žiūrovai dar kartą pamaty prieš porą metų sukurtą Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus filmą apie šią iškilią menininkę iš ciklo „Menininkų portretai“.

Parodos kuratorė – Danutė Skromanienė taip pristato autorę ir parodą:

Dailininkės Liucijos Šulgaitės mirties metinėms paminėti skirta paroda – puiki galimybė susipažinti su gausia ir unikalia kūryba, įprasminti jos svarbą ir įtaką lietuvių modernistinės keramikos raidai. Liucija Šulgaitė sovietmečiu buvo viena iš keleto „tyliojo modernizmo“ atstovų Lietuvoje, viena iš pažangiausių asmenybių, kurios laikysena ir kūryba buvo aukščiausio profesionalumo bei vakarietiško skonio pavyzdys. Ji viena iš pirmųjų pastebėta ir įvertinta užsienyje (tarptautiniame keramikos konkurse Faenzoje – aukso medalis, 1971).

Pastarajame konkurse dalyvavo 30 pasaulio valstybių, iš Tarybų Sąjungos – 10 keramikų, tarp jų 4 lietuviai.Vėliau kūryba įvertinta ne vienu apdovanojimu. 2011 metais pagerbta dailininkų sąjungos aukso ženklu. L. Šulgaitė – verta pagarbos meninė individualybė, niekada nestokojusi kūrybinės minties aktyvumo, turėjusi tvirtus dvasinių vertybių ir estetinius idealus – pagarbą amatui ir lietuviškos kultūros tradicijoms. Kūrybinga, turinti didelį žinių bagažą dailininkė puikiai derino konceptualų mąstymą ir dvasinį pasaulėjautos gilumą ir neabejotinai darė įtaką ne tik lietuvių taikomajai dailei, bet ir visai Lietuvos kultūrai tarptautiniame kontekste.

Šioje parodoje bus bandoma prakalbinti darbus, kad jie atskleistų žiūrovui savo vidinę energiją, filosofinę potekstę, be proto ir dvasios įtampos ne visada suvokiamą, ir parodyti, kad nežiūrint temų, raiškos būdų įvairovės dailininkės kūryba atspindinti jos gyvenimo stilių, mąstymo būdą, yra unikali ir vieninga. L.Šulgaitės kūryba – emocinė kalba, prabylanti ne tik forma, spalva, bet ir gilia minties potekste, simboliais, pasaulio egzistencijos filosofija.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu