2014 01 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Nusipelniusiems edukologijos ir gamtosaugos srityse – M. K. Čiurlionio taurės

2014 m. sausio 16 d. 18 val. Lietuvos edukologijos universiteto didžiojoje salėje vyks bendras M. K. Čiurlionio fondo ir Lietuvos edukologijos universiteto renginys-apdovanojimų šventė „Lietuvos edukologijos ir gamtosaugos šviesuoliai“.

Renginio metu bus įteikiamos M. K. Čiurlionio taurės asmenybėms, nusipelniusioms edukologijos ir gamtosaugos srityse: Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorei Jolantai Knyvienei, Lietuvos edukologijos universiteto docentui Vytautui Barkauskui, Utenos miesto merui Alvydui Katinui, Lietuvos miškininkui prof. habil. dr. Romualdui Deltuvui, gamtosaugininkui, miškų urėdui ir aktyviam visuomenininkui Albertui Zdanevičiui ir Kretingos miškų urėdui Antanui Algimantui Baranauskui. Nominantus sveikins akademikas, profesorius, Lietuvos edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis.

Šventinio renginio metu bus pristatyti ir pagerbti Lietuvai nusipelnę žmonės, įteikiamos M. K. Čiurlionio taurės „REX“, kurias kūrė Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos auklėtiniai, taip pat padėkos raštai. Šventės metu skambės Lietuvos edukologijos universiteto studentų ir „Rudaminos akordeono mėgėjų orkestro“, vadovaujamo Bogdano Voicinovičiaus, atliekami kūriniai, veiks M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų nuotraukų-reprodukcijų paroda.

Projekto iniciatoriai siekia supažindinti visuomenę su aktyviais ir šviesiais jos nariais. Beveik per dešimtmetį Lietuvos šviesuolių apdovanojimai buvo įteikti įvairiausių sričių žmonėms, tarp jų: rašytojui Justinui Marcinkevičiui, kinematografininkams Juozui Matoniui ir Vytautui Damaševičiui, filosofams Algirdui Šliogeriui, Leonidui Donskiui ir Algirdui Gaižučiui, dirigentui Gintarui Rinkevičiui ir dar daugeliui kitų, Lietuvai savo darbais nusipelniusių žmonių.

M. K. Čiurlionio fondo organizuojamas projektas „Lietuvos šviesuoliai“ vyksta nuo 2007 m., siekiant pagerbti įvairių sričių nusipelniusius tautos žmones, pristatyti jų svarbius darbus ir veiklą visuomenei. Kandidatus siūlo savivaldybės, bendruomenės, o M. K. Čiurlionio fondas kartu su nominuotos srities renginio bendraautoriais įteikia apdovanojimus.

1997 m. įkurtas M. K. Čiurlionio fondas jau antrą dešimtmetį vykdo novatoriškus projektus meno, kultūros, švietimo ir diplomatijos srityse. Fondo veiklos tikslai – genialaus Lietuvos dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrybos aktualizavimas, taip pat kultūrinio paveldo saugojimas, meninė jaunimo edukacija, aktyvių, šviesių ir visuomeniškų asmenybių paieška ir kūrybinis bendradarbiavimas.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.