Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2014 01 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ukrainos katalikams grasinimai dėl kunigų dalyvavimo Maidane

Ukrainos Kultūros ministerija pagrasino Ukrainos graikų apeigų katalikų (unitų) Bažnyčiai ieškiniu dėl to, kad jos dvasininkai remia piliečių protestus.

Bažnyčios vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčiukas  pirmadienį apie tai pranešė spaudos konferencijoje, kurią transliavo radijo stotis „Svoboda“.

Jis sakė, kad iš Kultūros ministerijos Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčia gavo įspėjamąjį laišką, kuriame „buvo grasinama, jog religinėms bendruomenėms ir Ukrainos graikų apeigų katalikams gali būti panaikintas teisinis statusas”, – sakė arkivyskupas.

„Mes manėme, kad persekiojamų laikai seniai praėjo”, – piktinosi jis.

Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčios Didysis Arkivyskupas Sviatoslav Ševcuk su popiežiumi Benediktu XVI.

Pasak jo, Kultūros ministerijos nepasitenkinimą iššaukė kunigų dalyvavimas piliečių protestuose.

„Priežastis yra faktas, kad dalis kunigų spontaniškai parėmė taikius tikinčiųjų protestus „, – sakė arkivyskupas Sviatoslavas.

„Mes visada buvome ir būsime su žmonėmis, tai – Bažnyčios esmė. Mes niekada neskatinome ir nepalaimino jokių neteisėtų veiksmų.

Mes ugdėme teisinę kultūrą, raginome laikytis Ukrainos įstatymų, kiek jie neprieštarauja Dievo įstatymui ir tuo pačiu socialiniam Bažnyčios mokymui” – sakė Ukrainos unitų Bažnyčios vadovas.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu