2014 01 24

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Sutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (I)

„Sutuoktinių susitikimai“ – vienas iš bažnytinių judėjimų, įregistruotas Popiežiškojoje pasauliečių reikalų taryboje kaip privati tikinčiųjų asociacija. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje pradėjo plisti patirtinės rekolekcijos, kurių pagrindas – ne mokymas, bet liudijimas, pasidalijimas. „Sutuoktinių susitikimų“ judėjimo rekolekcijose, vadinamuosiuose „Sutuoktinių savaitgaliuose“, vedančiosios poros dalijasi savo patirtimi, kitoms poroms duodamos impulsą iš naujo apsvarstyti savo santykius, o taip pat ir bendrą ėjimą dvasiniu keliu.

Dalia ir Kastantas Lukėnai – „Sutuoktinių susitikimų“ judėjimo pradininkai Lietuvoje.

„Sutuoktinių porai stengiantis gilinti savo tikėjimą, ryšį ir bendrą maldos gyvenimą, gerai turėti  kitų porų, bendraminčių, su kuriais būtų galima taip pat dalytis tikėjimu. Štai, kur aš matau „Sutuoktinių susitikimų“ prasmę“, – sako Kastantas.

Kita vertus, „Sutuoktinių susitikimų“ rekolekcijos yra atviros visoms poroms, netgi giliai netikinčioms, tačiau norinčioms pagilinti, pagerinti tarpusavio santykius, siekti didesnės bendrystės, o taip pat išspręsti ir rimtesnes problemas.

„Sutuoktinių susitikimų“ savaitgaliai skirti visiems žmonėms – tiems, kuriems atrdo, kad jų gyvenimas paprasčiausiai normalus, jie nieko daugiau nebenori, ir tiems, kuriems kažko dar norisi ir atrodo gyvenimas per pilkas, ir tiems, kuriems santuokiniame gyvenime atsirado problemų, ir tiems, kurie gyvena labai gerai. Bet gerumui nėra ribų – mes galime visada gyventi dar geriau“, – šmaikštauja Dalia.

Plačiau apie „Sutuoktinių susitikimų“ judėjimą sužinosite šioje Bernardinai TV laidoje, kur drauge su Dalia ir Kastantu savo dalyvavimo jame patirtimis dalijasi dabartiniai judėjimo Lietuvoje vadovai Danguolė ir Donatas Zalepūgos bei vieni iš „Sutuoktinių savaitgalių“ rekolekcijų vedėjų – Julija ir Sigitas Sinicos.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.