Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2014 02 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Išleista Davido Lyncho knyga „Pagauti didžiąją žuvį“

David Lynch, „Pagauti didžiąją žuvį: meditacija, sąmonė, kūrybingumas“. Iš anglų kalbos vertė Goda Grigolytė. Vilnius: „Tyto alba“, 2014. – 128 p.

Davidas Lynchas (g. 1946 m.) – vienas žymiausių JAV menininkų: kino ir televizijos režisierius, tapytojas, muzikantas. Labiausiai jį išgarsino saviti siurrealistiniai filmai – „Trintukagalvis“, „Mėlynas aksomas“, „Malholando kelias“ ir ypač serialas „Tvin Pyksas“.

„Pagauti didžiąją žuvį“ – tai žymaus režisieriaus autobiografija ir drauge savigalbos knyga. Į ją D. Lynchas sudeda biografijos faktus, filmografiją, dvasingumo paieškas, filosofinius apmąstymus ir meditacijos patirtis.

84-iuose skyriuose pasakojama apie autoriaus vaikystę ir jaunystę, gyvenime sutiktus garsius režisierius ir kompozitorius, dalijamasi mintimis, kilusiomis kuriant filmus ir muziką, prisimenami kūrybiniai pakilimai ir nuopuoliai, dvasinio kelio teikiamas įkvėpimas.

D. Lynchas atskleidžia savo kūrybos principus, darbo pobūdį ir leidžia pajusti didžiulį kūrybinį potencialą, kurį sieja su meditacijos praktiką. Pirmą kartą jis viešai pasakoja apie trisdešimt trejus metus praktikuojamą transcendentinę meditaciją. Ji knygoje metaforiškai vadinama idėjų žvejyba. „Mažos žuvelės plaukioja paviršiuje, didelės – gerokai giliau. Jei žvejosi dar gilesniuose vandenyse – savo sąmonėje – pagausi didesnę žuvį“, – teigia režisierius.

Ši knyga – įkvepianti ir įtraukianti. Apgaulingai paprasta ir kartu gili. Ji skirta kino mylėtojams, kūrėjams ir visiems, kurie savo sąmonės gelmėse tikisi pagauti paslaptingų žuvų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:


Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu