2014 02 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Prieš tibetiečių Naujuosius metus Kinija didina karines pajėgas Kardze

Po ginkluotųjų pajėgų dislokavimo Drange per kinų Naujuosius metus Kinija sustiprino savo karines pajėgas Kardze, viename gausiausiai tibetiečių apgyvendintame regione, kadangi artėja tibetiečių Naujieji metai, – skelbia JAV įkurtas Radio Free Asia (RFA) radijas.

Cituodama šaltinį, RFA praneša, kad didelis karinių dalinių skaičius atvyko į Kardze, ir dabar šie daliniai saugo daugybę valstybinių įstaigų. Ginkluotosios pajėgos patruliavo Kardze gatvėse per kinų Naujuosius metus. Dabar kariai yra apsistoję naujai pastatytoje karinėje bazėje ir vietiniame grūdų turguje.

Nors Kinija valdžia spaudė, kad tibetiečiai švęstų kinų Naujuosius metus, jie tai daryti atsisakė, teigė šaltinis Tibete. „Jie taip pat nėra įsitikinę, ar švęs Losarą (tibetiečių Naujuosius metus) kitą mėnesį, nes jaučia, kad tai būtų nepagarba tiems tibetiečiams, kurie prarado savo gyvybes protestuodami prieš Kinijos valdymą.“

Pasak šaltinių, visi keliai, vedantys į 2008-ųjų ir 2009-ųjų metų protestų vietas, yra stebimi, juose patruliuoja karinės pajėgos.

Praėjusią savaitę gausūs karių konvojai, lydimi tankų, buvo pastebėti pakeliui į Drangą Rytų Tibete, kur prieš dvejus metus, per kinų naujametes šventes, vyko masiniai protestai.

Norėdami patekti į viešąsias Drango erdves, tibetiečiai privalo turėti atitinkamus leidimus; valdžia yra įsakiusi turėti asmens tapatybės korteles, kurios nuolatos tikrinamos judant mieste. Vieši susitikimai restoranuose ar lauko kavinėse yra draudžiami, o tibetiečiams priklausančios transporto priemonės nuolatos stabdomos patikrai.

2012-ųjų sausio 23 d., pirmąją kinų Naujųjų metų dieną, šimtai Tibeto laisvės ir Jo Šventenybės Dalai Lamos sugrįžimo reikalaujančių tibetiečių išėjo protestuoti į gatves. Kinų saugumo pajėgos atsakė beatodairiškai šaudydamos į neginkluotus protestuotojus. Protestai įsiplieskė, kai vietinio Kinijos viešosios apsaugos biuro pareigūnai pradėjo savavališkai suiminėti tibetiečius, įtardami juos platinus skrajutes ir plakatus mieste po regione nuvilnijusios tibetiečių susideginimų bangos. Plakatai įspėjo, kad susidegins dar daugiau tibetiečių, jei Kinijos valdžia ir toliau nepaisys tibetiečių lūkesčių.

Nuo 2009-ųjų protestuodami prieš Tibeto okupaciją ir vykdomą žiaurią politiką susidegino 125 tibetiečiai.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.