2014 02 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kinijos valdžia sulaikė jaunuolius, kurie kaltinami veiksmais, keliančiais grėsmę regiono „stabilumui“

Sogo regione Kinijos valdžia sulaikė šešis tibetiečius, jie kaltinami vasario 2-ąją tariamai ant ledo smėliu užrašę „Tibetas yra nepriklausoma šalis“. Visi šeši tibetiečiai (Azangas Dorjee, Margongas, Sidsumas, Lhakpa ir jo jaunesnysis brolis Jamyangas Gyatso ) jaunesni nei 20 metų.

Šiuo metu jie kalinami Sog regiono sulaikymo centre. Visi šeši berniukai iš Trido apylinkės Sogo regione.

Pranešama, kad tą pačią dieną Trido mieste sulaikyti ir keturi vienuoliai iš vietinio Dowa Shartsang vienuolyno. Tarp sulaikytųjų – ir penkiolikmetis vienuolis. Visi vienuoliai kaltinami grėsmės kelimu regiono „stabilumui“ – keturiasdešimties Tibeto nepriklausomybę skatinančių lankstinukų ir skrajučių išdalinimo vienuolyno teritorijoje, Kinijos valdžios pakabintos lentos vienuolyne nuėmimu bei akmenų svaidymu į Kinijos valdžios apsaugą vienuolyno teritorijoje.

Keturių vienuolių – Tsultrimo Palsango (20 metų), Lobsango Yeshi (15 metų), Kalsango Jampa (20 metų) ir Kalsango Dorjee (23 metų) – buvimo vieta nėra žinoma. Į šeimos narių bei giminaičių prašymus sužinoti šių jaunuolių buvimo vietą Kinijos valdžia nereaguoja.

2008-aisiais metais Sogo regionas buvo tapęs per šalį nuvilnijusių protestų prieš represinę Kinijos valdžios politiką Tibete židiniu.