2014 02 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Lietuvių kalba išleista nauja Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga

Jo Šventenybė Dalai Lama, Jeffrey Hopkins. Kelias į prasmingą gyvenimą. Iš anglų kalbos vertė Milda Dyke ir Irena Jomantienė. – Vilnius: aukso pieva, 2014. – 184 p.

Nuo to laiko, kai 1962 metais pasirodė pirmoji tremtyje išleista Tibeto dvasinio lyderio Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV autobiografinė knyga „Mano šalis ir mano tauta“, praėjo pusšimtis metų. Per šį laikotarpį Dalai Lama tapo vienu didžiausiu dvasiniu autoritetu visame pasaulyje. Jo propaguojamas nesmurtinio pasipriešinimo kelias sulaukė ne tik skirtingų religijų atstovų bei politikų palaikymo, tačiau už šią tvirtą savo poziciją taikos keliu siekti konfliktų sprendimo 1989 metais Jo Šventenybė buvo pagerbtas ir Nobelio Taikos premija.

Dalai Lama išleido daug knygų, skirtų ir plačiajam skaitytojų ratui, ir išskirtinai besidomintiems budizmu. Savo knygose jis remiasi ilgamete Tibeto dvasinės praktikos tradicija bei asmenine patirtimi, pateikdamas pasiūlymų, kaip praktikuoti dvasinį kelią, galintį atvesti į prosto aiškumą bei emocines transformacijas. Tokiu būdu, anot Virdžinijos universiteto profesoriaus emerito Jeffrey Hopkinso, Dalai Lama parodo, kaip suteikti prasmės mūsų žmogiškajam gyvenimui“.

Knygoje „Kelias į prasmingą gyvenimą“ girdėti dvejopas Jo Šventenybės Dalai lamos balsas – poeto ir filosofo. Vienur širdį sugraudina jaudinantis gyvenimo sąlygų aprašymas, altruizmo grožis; kitur suintriguoja skrupulingai apibūdintos tokios giluminės Tibeto budizmo praktikos, kaip tuštumos meditacija.

Tai įkvepianti Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga apie išmintį, meilę, gerumą, asmeninės moralės praktiką.