2014 02 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Latvijos premjerė: „Žmogaus teisių klausimas Tibete yra labai svarbus“

„Žmogaus teisių klausimas Tibete ir dabartinė situacija šiame regione yra labai svarbūs, ir Latvija kels šiuos klausimus tiek politiniu lygmeniu bendraudama su Kinija, tiek ir kituose daugiašaliuose susitikimuose“, – teigė Latvijos premjerė Laimdota Straujuma Tibeto rėmimo grupės nariams Latvijos Seime.

Seimo narių grupė pakvietė Latvijos prezidentą, Vyriausybę ir Seimą drauge su kitomis Baltijos šalimis parengti bendrą poziciją santykiuose su Kinija siekiant konstruktyvaus dialogo dėl situacijos Tibete.

Premjerė L.Straujuma pažymėjo, kad Europos Sąjungos dialogas su Kinija yra efektyviausias būdas išreikšti Latvijos poziciją dėl žmogaus teisių situacijos Tibete. Kiekvieną mėnesį prieš ES Užsienio reikalų Tarybos posėdžius vyksta Baltijos ir Šiaurės šalių koordinaciniai susitikimai, kuriuose aptariami daugelis aktualių klausimų, tarp kurių ir klausimas apie Tibetą ir Kiniją, – teigė Latvijos premjerė.

Ji įsitikinusi, kad toks formatas yra pakankamas siekiant sutarti dėl bendros šalių pozicijos šiuo klausimu.

Pasak L. Straujumos, siekiant Kinijos ir Tibeto dialogo, svarbiausia išspręsti žmogaus teisių, tibetiečių kalbos, kultūros ir religinio identiteto išsaugojimo ir kitus svarbius klausimus.

Ji taip pat priminė, kad Latvija laikosi pozicijos dėl Kinijos teritorijos, į kurią patenka ir Tibeto autonominis regionas, vientisumo, ir ši laikysena yra bendra visos ES pozicija.