2014 02 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Dalai Lama susitiko su JAV prezidentu Baracku Obama

Jo Šventenybė Dalai Lama vasario 21 d. Baltuosiuose Rūmuose susitiko su Baracku Obama. Tai buvo trečiasis Tibeto dvasinio lyderio susitikimas su Amerikos prezidentu. Ankstesnieji du, taip pat Baltuosiuose rūmuose, vyko 2010-ųjų metų vasario 18-ąją ir 2011-ųjų metų liepos 16-ąją.

Beveik valandą trukusiame susitikime Jo Šventenybė dalinosi savo pagrindiniu pasiryžimu susijusiu su žmogaus vertybėmis, tarpreliginio dialogo palaikymu bei Tibeto žmonių unikalios kultūros bei turtingų tradicijų išsaugojimu. Susitikime taip pat buvo aptarti su morale bei lyderiavimu susijasios problemos ir būdai, kaip sukurti nauja etika besiremiančių vadovų kartą 21-ajame amžiuje.

Prezidentas Obama sakė, kad jam garbė dar kartą susitikti su Jo Šventenybe. Jis pakartotinai išreiškė savo paramą siekiant išsaugoti unikalias religines, kultūrines ir kalbines Tibeto tradicijas. Prezidentas pareiškė remiantis Jo Šventenybės „vidurio kelio“ politiką ir pabrėžė kad Kinijos valdžia be jokių išankstinių sąlygų su Jo Šventenybės atstovais turėtų vesti konstruktyvų dialogą.

Prezidentas Obama pasiteiravo  Jo Šventenybės apie dabartinę situaciją Tibete Dalai Lama paaiškino esamą situaciją. Prezidentas Obama išreiškė gilų susirūpinimą dėl prastėjančios žmogaus teisių padėties Tibete ir kitose tibetiečių apgyvendintose Kinijos teritorijose.

Tibeto politinis lyderis dr. Lobsang Sangay pasveikino susitikimą tarp Jo Šventenybės Dalai Lamos ir JAV prezidento Barakos Obamos: „Sveikinu prezidento Obamos „vidurio kelio“ politikos ir konstruktyvaus dialogo be išankstinių sąlygų palaikymą. Šis susitikimas – tai vilties žinia didį kentėjimą patyrusiems tibetiečiams gyvenantiems Tibete.Tai atspindi Amerikos valdžios ir žmonių įsipareigojimą laisvei bei demokratijai“ .

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.