2014 03 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Tibetiečių Naujieji metai Nepale

EPA nuotrauka

Kovo 2 d. tibetiečiai šventė Losarą – Naujuosius 2141-uosius metus. Losaras – tai svarbiausia ir didžiausia tibetiečių šventė tiek pačioje Sniegynų šalyje, tiek ir tremtyje, po kurios prasideda ypatingą vietą Tibeto kultūroje užimanti Didžioji Maldų šventė.

Tibetiečių Naujųjų metų šventė sutinkama pagal Mėnulio kalendorių – pirmąją jauno mėnulio dieną ir švenčiama laikantis visų seniausių amžių dvelksmą išlaikiusių tradicijų. Šios šventės tradicija artima mūsų Kūčioms. Tai šviesos pergalės prieš tamsą, gėrio – prieš blogį, vilties ir naujo gyvenimo pradžios šventė. Jos metu tarsi persikeičia pasaulis, ir viskas sugrįžta į pirmapradį laiką, į vieną, vientisą erdvę.

Pastaruosius keletą metų, kai protestuodami prieš Kinijos represijas Tibete susidegino daugiau nei šimtas tibetiečių, Losaro šventimas tiek okupuotame Tibete, tiek ir tremtyje nebėra toks džiugus ir šurmulingas kaip būta anksčiau.

Nuotraukose užfiksuoti tibetiečių vienuoliai bei pasauliečiai dalyvauja tradicinėse Lhosaro maldose Bauddhanath Stupa vienuolyne, Katmandu, Nepale.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka