2014 03 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vokiečių šeima, persekiota už mokymą namuose, pasiliks JAV

Kovo 4-ąją JAV Tėvynės saugumo departamentas netikėtai paskelbė garantuojantis „neribotai atidedamą veiksmų statusą“ vokiečių šeimai, reiškiantį, kad Vokietijoje už mokymą namuose persekiojami Romeike‘ės nebus deportuoti iš JAV.

Tai – kardinalus ir džiugus posūkis Romeike‘ų šeimos byloje, kuriai JAV iš pradžių nenorėjo suteikti politinio prieglobsčio, tad šiai grėsė deportacija atgal į Vokietiją, kur mokymas namuose – nusikaltimas, už kurį baudžiama. Ne vieni tėvai Vokietijoje, bandę ugdyti savo vaikus patys, patyrė valstybės terorą, įskaitant augančias baudas, vaikų atėmimą ir netgi įkalinimą.

Šis Tėvynės saugumo departamento sprendimas atrodo išties stulbinamas, turint omenyje tai, kad B. Obamos administracija įnirtingai priešinosi 2010-ųjų teismo sprendimui suteikti prieglobstį Romeike‘ių šeimai.

Šeimos tėvas Uwe teigė esąs neapsakomai dėkingas savo rėmėjams ir JAV už parodytą svetingumą.

 „Mes labai džiaugiamės savo dabartiniu statusu, nors dar ne greitai įgysime JAV pilietybę. Tačiau vien tai, kad galėsime ramiai gyventi – didžiulė laimė“, – kalbėjo jis.

 „Dėkoju Dievui už jo laiminančią ranką ir mūsų šeimos apsaugą. Dėkojame JAV vyriausybei, kuri leido mums pasilikti ir ramiai toliau mokyti savo vaikus namuose – už tai, ko visada troškome“, – tęsė U. Romeike.

Mokymo namuose teisinės apsaugos asociacijos tarptautinių reikalų direktorius Mike‘as Donnely pabrėžė, kad vienintelė priežastis Romeike‘ėms atvykti į JAV buvo Vokietijos represyvi politika namų mokymo atžvilgiu.

 „Vokietija toliau persekioja namuose mokančius tėvus, ir, manau, jog tai buvo viena priežasčių, kodėl Tėvynės saugumo departamentas suteikė šiai šeimai tokį statusą. Nes kaip gi drįstų mūsų šalis deportuoti tokią mylinčią, gražią šeimą, idant ši būtų sunaikinta nežmoniškų baudų, baudžiamojo persekiojimo ir vaikų atėmimo? Šiandien Vokietija laiko įkalinusi dar vieną šeimą, kadangi ji bandė išvykti į Prancūziją, kad galėtų namuose mokyti savo vaikus. Tad kaip galime deportuoti Romeike‘s, jei taip elgiamasi?“– klausė M. Donnely.

 „Kai pralaimėjome šeštąjį posėdį, pasakiau Uwe‘i, kad jis grįš Vokietijon tik „per mano lavoną“. Laimė, to neprireikė. Tai – drąsi šeima ir ji nusipelno pasilikti čia. Jie – tikrieji šių dienų piligrimai.“

Pagal Life Site News parengė J.Ž.