2014 03 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Tibete susidegino vienuolis

Kovo 16-ąją, protestuodamas prieš okupaciją ir griežtą Kinijos politiką Tibete, Ngaba regione susidegino tibetietis vienuolis, sako Tseringas, Kirti vienuolyno vienuolis. Tai yra trečias susideginimo atvejis 2014-ais metais.

Khenchokas Paldenas, taip pat žinomas kaip Lobsangas Paldenas, jaunas antrą dešimtį metų perkopęs vienuolis iš Kirti vienuolyno, susidegino Pawoe Sanglam (Kankinių gatvėje), Ngabos mieste. Kinų policija netrukus atvyko į protesto vietą ir užgesinusi ugnį jį išsivežė. Ar vienuolis tebėra gyvas, nėra žinoma.

2014-ųjų metų kovo 16-oji – simbolinė data: prieš olimpines Pekino žaidynes 2008-aisiais, kovo 16-ąją po kankinimų ir įkalinimo mirė keli tibetiečių vienuoliai, o šie įvykiai paskatino masinius tibetiečių protestus regione.

Nuo 2011-ųjų toje pačioje gatvėje Ngaba mieste bei tą pačią dieną susidegino jau trys vienuoliai iš Kirti vienuolyno – 2011-aisiais Lobsangas Phuntsokas, 2012-aisias Lobsangas Tsuiltrimas ir 2013-aisiais Lobsangas Thokmay‘us.

Pranešama, kad prieš susidegindamas Khenchokas Paldenas savo telefone paliko žinutę, kurioje jis meldėsi už savo tėvus, šeimos narius, mokytojus ir giminaičius. Jis taip pat kalbėjo apie tibetiečių vienybę. „Mes turime palaikyti šiltus tarpusavio santykius, ypač su kinais, nes jeigu būsime vieningi ir vieni kitus mylėsime, nesvarbu kokios bus mūsų mintys, tai padės geriau tarpusavyje bendrauti“, – savo žinutėje rašė jaunas vienuolis.

Po šio susideginimo situacija regione lieka įtempta. Ngaba mieste Kinijos valdžia nurodė dislokuoti dideles ginkluotąsias pajėgas.

Protestuodamas prieš Tibeto okupaciją ir vykdomą griežtą politiką, Lobsangas Paldenas tapo 128-uoju Tibete susideginusiu tibetiečiu nuo 2008-ųjų metų.