Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2014 03 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dalia Bielskytė pristato trečią poezijos knygą

Kovo 26 dieną, 17.30 val., Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks trečios Dalios Bielskytės poezijos knygos „Vardas debesies“ pristatymo vakaras.

Dalia Bielskytė yra išleidusi dvi eilėraščių knygas – „Raudona“ (2006) ir , „Vėduoklė“ (2009). Už debiutinę „Raudoną“ poetė pelnė Zigmo Gėlės premiją.

„Eilėraščių rinkinyje „Vardas debesies“ Dalia lieka ištikima ekspresyvumui, mažažodystei, grakščiai eilėraščių formai, bet tekstai aštresni, ryškesnės ironiškos intonacijos, nuo tragizmo dažnai pereinama prie žaismingo sarkazmo. Šioje knygoje, kaip ir ankstesnėse, dera dailė ir poezija – eilėraščius papildo dailininko Arūno Mėčiaus iliustracijos – lakoniškai leidinį apibūdina jo redaktorė Eglė Bielskytė.

Naują knygą D. Bielskytė dedikuoja savo gyvenimo ir kūrybos partneriui dailininkui Arūnui Mėčiui, jos pristatymas vyks dailininko gimimo dieną. Taip išsaugoma daugiametė Dalios ir Arūno kūrybinio dueto tradicija per jo gimtadienį rengti kultūrinius renginius ir susitikti su draugais.

„Ši knyga – ne requiem. Tai dviejų žmonių dvylikos bendro gyvenimo metų kelio dulkės ir kibirkštys, akimirkos, kurias jie vienas kitam dovanojo. Tai liudijimas, kad kūryba yra stipresnė už mirtį“, – sako knygos autorė Dalia Bielskytė, prašydama neieškoti naujame poezijos tomelyje mirties atvaizdų – jų ten nėra. 

Renginyje dalyvaus I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis, literatūrologas Marijus Šidlauskas, knygos redaktorė Eglė Bielskytė, knygos dailininkas Arūnas Juozapaitis, knygos mecenatas Saulius Jokužys ir knygos autorė Dalia Bielskytė.
 
Tekstus skaitys „Apeirono“ teatro aktoriai. Režisierės Eglė Kazickaitė ir Greta Kazlauskaitė sako: „Apeirono“ teatras paklūsta žodžiui ir kviečia: jei norite žiūrėti – likite atsimerkę, jei norite išvysti – užsimerkite.“

Vakaro maestro – Saulius Šiaučiulis.  

Po renginio laukia staigmena: bibliotekos kavinėje „Pauze“ Trijų paveikslų parodą atidarys knygų dizaineris dailininkas Arūnas Juozapaitis. Šį kartą maisto ir meno gurmanų meniu – itin subtili kaligrafijos paroda „Randori“.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu