2014 04 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Pasaulinės gyvybės dienos renginiai

1997 m. gegužės 3 d. Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme randame, kad paskutinį balandžio sekmadienį minima Pasaulinė Gyvybės diena. Tačiau jau 1995 m. Popiežius Jonas Paulius paragino švęsti Gyvybės dieną. Matyt, neatsitiktinai šių metų Gyvybės diena yra kartu ir Popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo šventuoju diena. Taip pat šiais metais Gyvybės diena yra kartu ir Atvelykio sekmadienis. Kiek daug reikšmingų sutapimų! Lietuvoje Pasaulinė Gyvybės diena pirmą kartą buvo švenčiama 1994 metais, o nuo 1998 m. ji švenčiama nuolat. Šią dieną apie svarbias gyvybės išsaugojimo problemas kalbama ne tik bažnyčiose, bet ir paskaitose, konferencijose, susitikimuose. Lietuvos Šeimos centras pristato renginius, kurie vyks Pasaulinės Gyvybės dienos proga visose Lietuvos arkivyskupijose ir vyskupijose.

Kaišiadorių vyskupijoje

Balandžio – gegužės mėnesiais pradėsime susitikimų ciklą įvairiose vyskupijos mokyklose „Šeimos – jaunimui“. Šeimos klasėse  atvirai dalinsis savo meilės istorija, kodėl jie tuokėsi, ką jiems reiškia santuoka, kaip planuoja šeimą, kodėl renkasi NŠP, apie gyvybės stebuklus jų šeimoje su trumpu filmuku apie gyvybės atsiradimą, atras tą šeimos gyvenimo žavesį, pristatys Šeimos centre vykstančius jaunimo lytiškumo ugdymo užsiėmimus „Ieškok savęs“.

Kaišiadorių vyskupijoje paskelbtas Gyvybės dienai ir šeimos metams skirtas muzikinių skaidrinių pateikčių konkursas „Šeimos vertybių lobyno paieškos“. Konkurse gali dalyvauti šeimos, moksleiviai ir moksleivių grupės. Darbus pristatyti iki gegužės 1d. į Kaišiadorių vyskupijos šeimos centrą arba siųsti el.paštu.

Balandžio 26 d.Kaišiadoryse vyks seminaras visuomenei, šeimoms, tikybos mokytojams, jaunimo koordinatoriams „Jono Pauliaus II mokymas apie šeimą ir iššūkius lytiškumui šiandien“. Lektorius G. Vaitoška. Daugiau informacijos mob. tel. 8346 52201.

Balandžio 27d. 10 val. šv. Mišiose bus minima Gyvybės diena ir meldžiamasi už gyvybės vertę ir grožį nuo pradėjimo iki natūralios mirties.

Merkinės dekanato šeimos centras, Gyvybės dienai paminėti jungsis prie Vilkaviškio vysk. Alytaus Šeimos centro ir keliaus į šiai progai organizuojamą piligriminį žygį Alytus –Pivašiūnai.

Širvintų dekanato šeimos centro renginiai Gyvybės dienai paminėti:

2014-04-10 15 val. susitikimas su Juodiškių bendruomenės nariais „Gyvybė – meilės vaisius šeimoje“.

2014-04-17 10 val. susitikimas su l d „Gandriukas“ vaikais ir tėveliais tema „Gyvybė – meilės vaisius šeimoje“.

2014-04-22 18 val. susitikimas su jaunimu Viliekiškių dienos centre tema „Šeima – jaunimui“.

2014-04-22–25 Dorinio ugdymo pamokos visose Širvintų rajono mokyklose tema „Gyvybė – meilės vaisius šeimoje“

2014-04-23 13 val. susitikimas su Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos aštuntokais. Susitikimo tema „Gyvybė – meilės vaisius šeimoje“.

2014-04-25 8, 9 val. susitikimas su Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos aštuntokais. Susitikimo tema „Gyvybė – meilės vaisius šeimoje“.

2014-04-25 18 val. šv. Mišios šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje.

19 val. Dokumentinio filmo apie popiežių Joną Paulių II pristatymas Širvintų parapijos salėje.

2014-04-27 10 val. šv. Mišios šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje.

11 val. Rožinio malda meldžiant palaimos ir globos šeimoms, atviroms gyvybei, ir už gyvybės kultūros išsaugojimą šeimose, visuomenėje.

12 val. Popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikacijos ceremonijos tiesioginė transliacija Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Kauno arkivyskupijoje

Balandžio 27 d. 16 val. Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo (Vytauto) bažnyčioje (Aleksoto g. 3) Kauno Jazz Sakralinės džiazo muzikos koncertas skirtas Gyvybės dienai. Atlikėjai: DOMINYKAS VYŠNIAUSKAS & ARNAS MIKALKĖNAS.

Bendradarbiaujant su Kauno miesto Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru balandžio 28, 29 ir 30 d.

Šeimos centre bus pravesti užsiėmimai moksleiviams gyvybės apsaugos temomis iš 5 vidurinių mokyklų. Kauno miesto mokykloms buvo išdalinta daugiau nei 400vntleidinio apie kūdikio vystymąsi nuo pradėjimo momento iki gimimo, plakatai „Kodėl nesaugoti jų abiejų?“ bei filmukai apie vaikelio vystymąsi ir kitą vaizdinė medžiaga darbui su moksleiviais.

Nuo gegužės 5 d.visą mėnesį Kauno arkivyskupijos šeimos centro kiemelyje vyks „Atvirų vartų“ vakarai šeimoms.

Balandžio 27d. Raseinių dekanato Šeimų šventė „Pasaulio taika prasideda šeimoje“ skirta Šeimos metams ir Pasaulinei Gyvybės dienai pažymėti:

14 val. šv. Mišios už šeimas Raseinių bažnyčioje; po to eisena iki šventės vietos.

15.15 val. Koncertas skverelyje prie Kultūros centro.

Panevėžio vyskupijoje

Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedra.

Balandžio 27 d. 12 val. šv. Mišios. Po jų – renginys šeimoms. Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapija.

Balandžio 27 d. 12 val. šv. Mišios.

Po jų – renginys šeimoms.

Anykščiai

Balandžio 27 d. 11 val. šv. Mišios už parapijos šeimas ir gyvybės dovaną. Po jų – šventoriuje šventė šeimoms ir jų atžaloms.

Biržai

Balandžio 27 d. 11 val. šv. Mišios ir renginys šeimoms (www.birzuparapija.lt)

Kupiškis

Balandžio 30 d. 18 val. šv. Mišios. Po jų – vakaras šeimoms parapijos namuose „Gyvybė –brangi dovana“.

Pasvalys

Balandžio 27 d. 11.30 val. šv. Mišios už parapiją ir jos šeimas, prašant Dievo malonės visada būti atviroms gyvybės dovanai.

Rokiškis

Balandžio 26 d. 14 val. parapijos namuose Šeimos ir Gyvybės diena. „Šeimos gyvybė – santykiai šeimoje“ – lektorius psichologas Algis Petronis.

Utena

Balandžio 23 d. 17.30 Utenos kolegijoje, Medicinos fakultete (Utenos aikštė 2) konferencija „Biotechnologijų įtaka šeimos institucijai“ – lektorius kun. prof. dr. Andrius Narbekovas.

Zarasai

Balandžio 27 d. 10 val. Gyvybės Dienos šventė šeimoms „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ http://www.zarasuparapija.lt/news.php

Šiaulių vyskupijoje

2014 m. balandžio 11 d. 10 val. prasidės Respublikinė mokslinė konferencija skirta Šeimos metams Šiaulių universiteto bibliotekoje Vytauto g. 84, Šiauliai. Konferencijos tema „Šiandieniai iššūkiai žmogaus gyvybei“. Daugiau informacijos http://siauliuvyskupija.lt/konferencija-issukiai-zmogaus-gyvybei/

Telšių vyskupijoje

Gargždai

Šv. Mišios, po jų vaikų su balionais eisena iš Bažnyčios prie Negimusio kūdikio paminklo, ten paminėjimas, eilės, giesmės, pokalbiai prie arbatos Šeimos centre.

Skuodas

Balandžio 27 d. organizuoja Atvelykio ir Gyvybės dienos renginį.

Klaipėda

Gegužės 12 dieną 18 val. Klaipėdos universitete Aula Magna salėje (H. Manto g. 84, Klaipėda)paskaita „Genderizmo ideologija –ataka prieš vyriškumo ir moteriškumo tapatybę“su vokiečių sociologe, publiciste ir knygų autore Gabriele Kuby.

Vilniaus arkivyskupijoje

Gyvybės dienos paminėjimui balandžio 24d. 11val. Šeimos centre vyks konferencija skirta akcijai „Šeima – Europos turtas“ pristatymui.

Kad ir kaip banaliai skambėtų, Europos Parlamento rinkimai yra svarbus įvykis, ir ne tik kandidatams į EP, bet ir šeimoms. Nuo į Europos Parlamentą išrinktų parlamentarų politinių pažiūrų ir vertybinių nuostatų priklausys kaip ir kokia bus ES politika šeimoms. Būtent todėl Europos Katalikų Šeimų Asociacijų Federacija (FAFCE) ir iniciavo tarptautinę kampaniją „Šeima –Europos turtas“. Šia kampanija Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujantys kandidatai kviečiami įsipareigoti remti šeimai palankią politiką, jei jie bus išrinkti į Europos Parlamentą. Išreikšdami savo įsipareigojimą jie pasirašo manifestą, kurio tekstas ir apibrėžia, kas gi yra „šeimai palanki politika“.Tad norinčius išsamiau susipažinti su manifesto teksto pagrindimu, ir išgirsti pranešimus manifesto temomis, kviečiame dalyvauti konferencijoje. Visi norintys, tačiau dėl įvairių priežasčių negalėsiantys dalyvauti nenusiminkite, konferencijos pranešimus planuojame filmuoti ir skelbti per Bernardinų TV. Tačiau pasirinkę šį dalyvavimo būdą neturėsite unikalios galimybės užduoti jums rūpimus klausimus pranešėjams ir išgirsti betarpišką jų atsakymą.

Lietuvoje šią akciją koordinuoja Laisvos Visuomenės institutas ir Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras. Tačiau kiekvieną šeimą ir šeimas vienijančias organizacijas kviečiame prisidėti prie šios akcijos įgyvendinimo  – drąsiai ir atvirai remti šeimai palankią politiką.

Su manifesto tekstu ir akcija galite susipažinti čia: www.voteforfamily2014.eu

Vilkaviškio vyskupijoje

Š.m. balandžio 26 d., šeštadienį, organizuojame piligriminį žygį Alytus –Pivašiūnai, skirtą Jono XXIII ir Jono Pauliaus II beatifikacijai, Šeimos metams ir Gyvybės dienai paminėti. Piligriminio žygio pavadinimas -ŠEIMA – GYVYBĖS LOPŠYS IR KELIO Į ŠVENTUMĄ PRADŽIA. Piligriminio žygio vieta ir laikas: pradžia 7:30 – Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčios šventoriuje, pabaiga – apie 19.00 val. Pivašiūnuose. Grupeles ar pavienius dalyvius registruoja: Audronė Anušauskienė (Kaišiadorių vyskupijos dalyvius) el. paštu: ekvjuc@centras.lt arba tel. 8 616 81179. Rita Kaupinienė  (Vilkaviškio vyskupijos dalyvius) el. paštu ritajauna@gmail.com arba tel. 8 698 55971.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1434066123501406/?ref=22

Lietuvos šeimos centras, 2014.