2014 04 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Vilniuje pavasarį šventė beveik 900 skautų

Balandžio 26 d. Vilniuje šurmuliavo beveik 900 skautų – į sostinę susirinkę jaunuoliai iš visos Lietuvos paminėjo tradicinę Lietuvos skautijos pavasario šventę. Šiemet renginys buvo pavadinta „Pasakų pavasariu“, todėl atidaryme Katedros aikštėje buvo galima matyti princesių karūnas, piratų raiščius, raganų kepures bei karalių apsiaustus. Renginio atidaryme skautus sveikino Vilniaus m. meras Artūras Zuokas bei Krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaitytė.

„Šventę pradėjome organizuoti dar žiemą. Tokio mąsto renginiai yra nemenkas iššūkis, tačiau be galo smagu matyti tiek daug skautų savo mieste bei dovanoti jiems gražų renginį. Skautai ne tik gerai praleido laiką, bet ir sulaukė daug vilniečių dėmesio bei klausimų apie mūsų veiklą“, sakė skautų pavasario šventės organizatorius Vytautas Zulonas.

Renginio metu jauniausieji skautai dalyvavo edukacinėse programose įvairiuose Vilniaus muziejuose. Vyresnėliai žaidė komandą stiprinančius žaidimus, kėlėsi plaustais per Nerį, laipioji sienelėm, gaminosi amuletus. Vakare šventę užbaigė uždarymo koncertas, kuriame pasirodė grupės „Jama & w“, „Il albedo“ bei dainininkas Liudas Belickas.

Skautų pavasario šventės kiekvienais metais organizuojamos skautų globėjo šv. Jurgio dienai paminėti. Šie renginiai vyksta jau daugiau nei 10 m. Tokios šventės – proga vis kito miesto skautams susipažinti su didelių renginių organizavimu, o vietiniams gyventojams – su skautų veikla. Organizatoriams tai – iššūkis ir kartu sukauptos patirties išbandymas – šalia tradicinių skautiškų veiklų, prisistatyti visuomenei.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautus vienijanti organizacija Lietuvoje. Joje veikia per 2000 skautų visose Lietuvos apskrityse. Lietuvos skautija yra nepolitinė, ne pelno siekianti, savanoriška jaunimo organizacija. Organizacijos pagrindinis siekis – ugdyti jaunus žmones, siekiant jų, kaip individų, atsakingų piliečių, ir jų, kaip vietinės, nacionalinės ir tarptautinės bendruomenės narių, pilno fizinio, intelektinio, socialinio ir dvasinio potencialo išraiškos. Lietuvos skautija yra pripažinta Pasaulinės skautų judėjimo organizacijos (WOSM) narė.

Pasaulyje yra daugiau nei 32 milijonai skautų ir skaučių, jaunimo ir suaugusiųjų, 160–yje šalių ir vietovių. Per visą skautijos istoriją judėjimui priklausė beveik 580 milijonų žmonių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.