Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2014 04 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kitoks futbolas – K. Gudavičiaus dokumentiniame filme

Gegužės 3 dieną (šeštadienį) 19 valandą „Pasakos“ kino teatre (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius) įvyks Kęstučio Gudavičiaus pilnametražinio dokumentinio filmo „Alkofutbolas“ premjera.

Prieš šįmet būsiantį pasaulio futbolo čempionatą, Brazilijoje, Rio de Žaneire, įvyko kitoks futbolo čempionatas.

Šio čempionato nugalėtojai neturi milijoninių kontraktų, apie šių futbolo žaidėjų pergales nerašo sporto laikraščiai, vaikai nenešioja marškinėlių su jų pavardėmis, o žmonės, sutikę gatvėje daugiausiai įvarčių čempionate įmušusį žaidėją, verčiau pereis į kitą gatvės pusę, nei paprašys autografo.

Tai benamių (arba asocialių asmenų) futbolo čempionatas. Šio futbolo čempionato tikslas – suteikti asocialiems žmonės dar vieną šansą.

Į čempionatą išvyko ir Lietuvos komanda, sudaryta daugiausiai iš priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų besigydančių žmonių.

Apie visa tai – naujausiame režisieriaus Kęstučio Gudavičiaus pilnametražiame dokumentiniame filme „Alkofutbolas“, kurio premjera įvyks šių metų gegužės 3 dieną. Filmas buvo pristatytas tarptautinėse dokumentinių filmų mugėse, kur susilaukė susidomėjimo.

Įvarčiai ir pergalės – taip prasidėjo čempionatas. Tačiau nuodėmių mieste Rio de Žaneire sunku susilaikyti nuo pagundų. Nesibaigianti karnavalo naktis, laisvas seksas ir lengvai prieinami kvaišalai. Linksmybės lengvai gali aptemdyti protą. Lietuvos komanda, čempionato pradžioje skynusi pergales, pradeda patirti triuškinamų pralaimėjimų…

Iš futbolo aikštelės į persirengimo kambarį – režisierius drąsiai veda žiūrovą provokuojančiu keliu. Herojai nevaidina savęs, o nuoširdžiai atsiveria filmo kūrėjams – jų išpažintys agresyviai atviros.

Istorija pasakojama skirtingomis kino kalbos priemonėmis. „Buvo filmuojama ir tikra kino juosta, ir fotoaparatais, ir buitinėmis kamerėlėmis. Buitinėmis kameromis herojai filmavosi ir patys, šie kadrai pateko ir į filmą. Tai suteikia filmui dinamišką ir šiuolaikišką vaizdinę kalbą, taip pat sukuria intymumą. Nuoširdu, tikra ir nepagražinta, kaip ir pačių herojų gyvenimas“, – atskleidė režisierius Kęstutis Gudavičius, ties dokumentiniu filmu dirbęs kelerius metus.

Herojai patys susirado kino kūrėjus, kad šie papasakotų jų istoriją. „Tai jų filmas“, – tvirtino režisierius.

Filmo kūrėjų informacija

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu