2014 05 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Režisierės A. Marcinkevičiūtės filme – rašytojos J. Skablauskaitės portretas

Portretas.
Rašytoja Jolita Skablauskaitė. Rež. Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Vienatvės gaudesys“ (2014 m.) kadras

Ar norite patirti tikro menininko kasdienybę, sužinoti apie jo gyvenimą po spalvingų viešumo antraščių ir adoruojančios auditorijos aplodismentų?

Naujas režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Vienatvės gaudesys“ žiūrovus šį trečiadienį, gegužės 7-ąją d., 19 val Skalvijos kino centre pakvies į rašytojos Jolitos Skablauskaitės pasaulį.

Šį kartą A. Marcinkevičiūtė gilinasi į rašytojos būtį ir jos mintis, kuriant naująjį romaną „Žiežulės“, kuris šiuo metu jau pristatytas leidyklai ir netrukus turi pasiekti skaitytoją. Skaitytoją pakeri mįslingas Jolitos romanuose sukurtas pasaulis, kurį nuo mūsų įprastos kasdienybės ir realijų skiria šviesmečiai.

Galbūt kam nors kyla klausimas, kas yra tokio baisaus ir keisto pasaulio kūrėja ir iš kur tokia fantazija, iš kur toji įtaiga? Pati rašytoja teigia, kad tikrovė yra slogi, niūri, niekinga, beprasmė, todėl reikia pakilti virš tikrovės.

Jolita iš pirmo žvilgsnio stebina savo indiferentiškumu buičiai, liguistu jautrumu netgi vėjo dvelksmui, Ji – nedidelio ūgio, trapi, nenusakomo amžiaus moteris. Bet artimiau su ja susipažinus, tenka pripažinti, kad Jolita yra labai stipri, jauna keliautoja, įveikianti beribius atstumus laike ir erdvėje, o jos vienkiemis pilnas menininkės sukurtų žmonių bei kitokių esybių. Ir tada galima patikėti išlaisvinančia kūrybos galia.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien


Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.