Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 05 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Amsterdame bus rodomi lietuvių studentų filmai

Lietuvių jaunųjų kūrėjų filmai ir video darbai nuo šiol yra laukiami Nyderlandų sostinėje. Iniciatyvos tarptautinei visuomenei pristatyti tautiečių darbus ėmėsi Amsterdame dirbantis kūrybinis dviejų lietuvių duetas „BS21“, užsibrėžęs organizuoti kasmetinį renginių ciklą „Wrong Titled Cinema: Lithuanian Student Films“.

„Gyvename ir kuriame Vakarų Europos valstybėje, tačiau mums rūpi ne tik mūsų pačių, bet ir jaunų lietuvių kūrėjų galimybė pristatyti savo darbus už Lietuvos ribų. Šiuolaikinė meno rinka atvira ir smalsi, o mes išties galime būti įdomūs plačiajam pasauliui,“ – teigia su BS21 vardu kuriančios lietuvės menininkės Justina Nekrašaitė ir Anastasija Piroženko.

Gegužės 22-23 d. tautiečių kūrybingumu įsitikinti kvies į seniausią alternatyvų kino teatrą Amsterdame – „Filmhuis Cavia“. Organizatorės teigia siekiančios paskatinti jaunuosius kūrėjus tęsti eksperimentus filmo medijoje ir drąsiai ieškoti savo vizualinės kalbos: „Programa sudaryta iš 11 ne tik Lietuvoje kuriančių, bet ir užsienyje studijuojančių tautiečių bei išeivių darbų. Visi jie inovatyvūs, drąsūs, aktualūs bei kokybiški.“

Renginių ciklas bus pratęstas dar šią vasarą – birželio 13 d. meno inkubatoriuje ACTA ir rugpjūčio 24 d. Bookstoreproject space, kur BS21 šiuo metu dalyvauja rezidencijos programoje.

„Wrong Titled Cinema: Lithuanian Student Films“ programos dalyviai: Eglė Abromaitė, Marta Ivanova, Saulius Leonavičius, Ričardas Marcinkus, Dalia Mikonytė, Anastasija Piroženko, Emilija Petkūnaitė, Gintarė Rakickaitė, Gedvilė Tamošiūnaitė, Gabriele Urbonaitė, Tomas Vengris.

Renginių datos ir vietos:

Gegužės 22-23d. Filmhuis Cavia (Van Hallstraat 52 I, 1051 HH Amsterdamas; Renginio pradžia: 19:30)
Birželio 13 d. Broedplaats ACTA (Louwesweg 1, 1066 EA Amsterdamas)
Rugpjūčio 24 d. Bookstore Project space (Jacob van Arteveldestraat 2-1, 1061 CK Amsterdamas)

Su BS21 vardu dirba dvi menininkės, nepriklausomos kuratorės bei kūrybinės bendramintės Justina Nekrašaitė ir Anastasija Piroženko, kurios 2012 m. apgynė audiovizualinio bakalauro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje ir pastaraisiais metais kuria bendrus bei individualius projektus.