2014 05 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Dwightas Longeneckeris. Popiežius atsisako saugumo duodamas pavyzdį

Kas gali pamiršti sceną iš mokslinės fantastikos filmo „Matrica“, kurio herojai moka išvengti kulkų? Neo, kurį suvaidino Keanu Reevesas, stebuklingai išsisuka nuo kulkų sulėtintame kadre ir jos praskrieja pro šalį.

Šventajam popiežiui Jonui Pauliui II nepavyko išvengti kulkos 1981 m. gegužės 13 dieną, bet per Mergelės Marijos užtarimą jis stebuklingai išgyveno. Ar popiežius Pranciškus pats peršasi į pavojų atsisakydamas naudotis neperšaunamu papamobiliu per savo kelionę į Šventąją Žemę? Šis straipsnis aprašo didžiulę saugumo operaciją, siekiančią apsaugoti popiežių vizito metu. Ar nebūtų išmintingiau naudoti siūlomą neperšaunamą papamobilį?

Popiežius Pranciškus nusprendė to nedaryti. Jis sakė norintis būti kaip įmanoma arčiau žmonių. Popiežiaus sprendimas ne tik priartina jį prie žmonių fiziškai, bet atsisakydamas prabangaus apsaugančio automobilio jis priartėja prie eilinių žmonių ir simboliškai. Ar šis nuolankumo gestas vertas rizikos?

EPA nuotrauka

Nors pavojaus rizika atrodo nedidelė, visgi tiesa, kad Pranciškus ruošiasi lankytis labai nestabiliame regione, kur paplitęs religinis ekstremizmas ir jaučiama radikaliųjų musulmonų ir žydų neapykanta krikščionybei. O užtektų vieno pamišėlio su ginklu.

Per keturiolika pontifikato mėnesių Pranciškus parodė esąs simbolinių gestų meistras. Jo veiksmai kalba garsiau už žodžius. Tiesa, kai jis atsisako rašytinių homilijų, duoda interviu ekspromtu ar netikėtai paskambina žmonėms, jo žodžiai dažnai būna neteisingai suprantami ir interpretuojami. Kita vertus jo simboliniai gestai kalba labai stipriai. Jie parodo vietoj to, kad pasakytų, ir atskleidžia Evangeliją pranašišku būdu.

Atsisakydamas neperšaunamo vizito į Šventąją Žemę metu papamobilio Pranciškus ne tik priartėja prie žmonių, bet parodo, kad tikėjimo gyvenimas yra rizikos gyvenimas. Jis išeina iš komforto zonos, ir tai yra tikros krikščionybės ženklas. Prisiimti didelę riziką yra tikėjimo dalis. Galime matyti tą riziką Jėzaus tarnystėje ir šventųjų gyvenimuose. Pats ryškiausias evangelinis pavyzdys galbūt yra popiežiaus Pranciškaus pirmtako šv. Petro išlipimas iš žvejybos valties audringą naktį, kad eitų pas Jėzų vandeniu.

Jėzus Kristus kviečia kiekvieną savo sekėją eiti tuo pačiu banguotu keliu, palikti komforto zoną, prisiimti riziką ir mokytis eiti remiantis tikėjimu, o ne regėjimu. Popiežius Pranciškus primena mums šią tiesą atsisakydamas neperšaunamo automobilio. Taip elgdamasis jis duoda pavyzdį kiekvienam iš mūsų, kad sekimas Kristumi reikalauja prisiimti realią riziką. Tikėjimas kupinas iššūkių ir neapsieina be pavojų.

Mes galbūt neturime pasirinkimo atsisakyti neperšaunamos transporto priemonės, tačiau yra kitų gyvenimo sričių, kuriose vertiname saugumą ir susimažiname Evangelijos reikalavimus. Galbūt patiriame gundymą eiti į kompromisą su tikėjimu, kad neprarastume užtikrinto darbo. Esame linkę pasirinkti lengvą, patogų kelią vietoj to, kuris kupinas nuotykių ir iššūkių – tikėjimo kelio.

Popiežiaus drąsa ir bekompromisė pozicija primena kiekvienam katalikui, kad tikėjimo kelias pasižymi veiklia ir džiaugsminga rizika. Sekti Kristų yra didelis nuotykis, o dalyvauti tame nuotykyje, reiškia girdėti Jėzaus kvietimą palikti įprastą pasaulį ir pradėti įdomius ieškojimus sekant Viešpatį Kristų.

Straipsnį iš www.aleteia.org vertė Monika Midverytė OFS

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.