Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 05 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Aloyzo Tendzegolskio aforizmai iš laiškų draugui

Aloyzas Tendzegolskis. Aistros: aforizmai. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014. – 136 p.

Aloyzas Tendzegolskis žinomas kaip aforizmų ir humoreskų autorius, Varėnos laikraščio „Merkio kraštas“ vyriausiasis redaktorius, yra pelnęs prizų už žurnalistiką.

Jis gimė 1945 m. Kasiulkų kaime Raseinių rajone. Baigė lituanistikos studijas Vilniaus universitete, mokytojavo, nuo 1972 m. darbuojasi Varėnos rajono spaudoje. Kaip redaktorius nesigaili leidinio erdvių literatūrai ir kultūrai apskritai.

A. Tendzegolskio kūrybos spausdinta humoro ir satyros rinkinyje „Velnio tuzinas“ (1977), aforizmų rinkiniuose „Mintys minta mintimis“ (1983), „Buities priebutyje“ (1989). Yra išleidęs humoro knygas „Jausmų sutramdymas“ (1980), „Absurdo sapnai“ (2005), „Paskaityk suaugusiems“ (2006), „Humoreskos be politikos“ (2007), „Absurdo eilėraščiai“ (2007). Taip pat aforizmų knygą „Tūkstantis ir viena mintis“ (2006) bei eiliuotą romaną „Kančios, arba Mykolas ieško tiesos“ (2009). Apie jo kūrybą palankiai atsiliepė žinomi rašytojai – Vytautė Žilinskaitė, Vytautas Petkevičius, kiti. „Lietuvių literatūros enciklopedijoje“ sakoma, kad A. Tendzegolskio aforistikai būdingas žmonių santykių ir tikrovės paradoksiškas vertinimas.

Šios aforizmų knygos skaitytojai netruks suvokti jos išskirtinumą. Veiksmo partnerio laiškai draugui kartu kuria to draugo gyvenimo paveikslą. Panašiai, kaip tai daroma, tarkim, romane. Galima net įsivaizduoti pasakotojo ir veikėjo santykius bei pastarojo biografiją: nuo mąslaus ir jausmingo jaunuolio iki aukšto pareigūno, žlugdomo tų „aukštumų“. Trys knygos skyriai perteikia tokią veiksmo tėkmę.

Mintys, sutelktos į šią knygą, gali būti skaitomos ir kaip atskiros sentencijos – jų čia 550, ir kaip tam tikro siužeto dalyvės. Visgi geriausiai – ir vienaip, ir kitaip, kartu.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.