2014 06 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kultūros naktį – lietuviško šokio filmo premjera

Kadras iš filmo „B. Triušį besivejant“. Filmo kūrėjų archyvo nuotrauka

Birželio 20 d. Vilniuje vyksiančios „Kultūros nakties“ programoje – ir šiais metais įkurto šokio teatro comma8 pristatomas šokio filmas „B. Triušį besivejant“.

Šokėja ir choreografė Rūta Butkus su kino operatoriumi Audriumi Zeleniumi, padedami kompozitorės Eglės Matuzonytės ir penkių neprofesionalių aktorių (Jonas Banzinas, Rūta Busilaitė, Loreta Kavaliauskienė, Danguolė Plečkaitytė ir Dominika Poszewieckaja), kviečia Vilniaus užkaborius ir vieną miesto legendų apie skaistybės įžadus sulaužiusią vaidilutę pažinti per šiuolaikinį šokį.

Pusvalandžio trukmės video filmas kurtas metus, filmuotas „gaudant“ ypatingąją Vilniaus rytų ir vakarų šviesą, nenaudojant papildomų priemonių. Kiekviena scena, mezgama į vientisą, visuomenės normas kvestionuojantį ir nekaltumo beieškantį judesio pasakojimą, režisuota paliekant vietos improvizacijai bei kiekvienos scenos erdvės magijai. Nuo dailės galerijos iki tardymo izoliatoriaus – emocijos veda, bet neapriboja, ypač su šiuolaikiniu šokiu mažiau susipažinusį žiūrovą.

Šiuo filmu Rūta Butkus siekia supažindinti ir su šokio teatro comma8 šokio spektaklių repertuaru – filme atpažįstami simboliai, šokėjos amplua užsimena apie kūrėjai aktualiausias temas: vilties ir ironijos, (ne)normalumo ir aistros, tikėjimo.

Kūrėja renkasi video mediją, kaip trinančią ribas tarp išraiškos priemonių. Inspiracijos semiasi iš Mattew Barney, o ypač – vėlyvosios Roney Chimpston kūrybos.

Šokio filmo premjera Vilniaus „Kultūros nakties“ programos metu birželio 20 d. 22.30 val. aikštėje prie Nacionalinės dailės galerijos.

Organizatorių informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.