2014 06 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Socialdemokratai ragina nepritarti žemės referendumo klausimams

 

Valdančioji socialdemokratų partija ketvirtadienį išplatino pareiškimą, kuriuo ragina nepritarti birželio 29, sekmadienį, vyksiančio referendumo klausimams.  

„LSDP besąlygiškai gerbia Lietuvos Respublikos Konstituciją ir palaiko jos pamatinę nuostatą, kad „svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“. Taip pat logiška ir teisinga yra mūsų Konstitucijos nuostata, kad referendumu priimti sprendimai gali būti pakeisti tik referendumu. Todėl referendumus galima pagrįstai laikyti ypač svarbiais Valstybės ir Tautos gyvenimo įvykiais.  

Vis dėlto, ateinantį sekmadienį, birželio 29 d., vyksiantis referendumas, kai Lietuvos piliečiai į keletą visiškai skirtingų ir net nesusijusių klausimų turi duoti vieną vienintelį atsakymą, o jo klausimas, susijęs su žemės pardavimo užsieniečiams draudimu, iškreipia paties referendumo prasmę ir klaidina piliečius. 

Dėl šio referendumo žmonėms buvo teikiama neproporcinga informacija objektyviai nuomonei susidaryti ir pagrįstai valiai per referendumą išreikšti. Jis nenaudingas Lietuvai, jos verslui, ūkio darbuotojams ir visos valstybės prestižui. LSDP gerbia konstitucinę Lietuvos piliečių teisę dalyvauti šiame referendume, tačiau ragina juos nepritarti“, teigiama LSDP pareiškime.

Apie tai, kad dalyvaus referendume birželio 29 dieną yra pareiškę visi valstybės vadovai: prezidentė D. Grybauskaitė, Seimo pirmininkė L. Graužinienė, premjeras A. Butkevičius. Tuo tarpu opozicinė Tėvynės sąjunga ragina savo rėmėjus išvis nedalyvauti referendume.

Primename, kad birželio 29 dieną vyks privalomas referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo. Referendumo iniciatoriai yra 26 Lietuvos piliečiai, kuriuos parėmė virš 300 tūkstančių Lietuvos piliečių.

 

 

 

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu