Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2014 07 09

bernardinai.lt

Technologijos_lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kodėl Olandija vadinama Nyderlandais?

Olandija kitaip dar vadina Nyderlandais arba Nyderlandų Karalyste. Tačiau šie pavadinimai turi skirtingas reikšmes ir jų nereikėtų painioti, sako geografas Vidmantas Daugirdas.

LRT radijo klausytojas susidomėjo, kodėl Olandija vadinama Nyderlandais. „Įdomu, kas sugalvojo, Olandiją pervadinti Nyderlandais? Kaip vadinsime olandišką sūrį? Olandiškos veislės galvijus?“, – teiraujasi jis.


Pasak geografo V. Daugirdo, šaliai naudojami trys pavadinimai: Nyderlandai, Olandija ir Nyderlandų karalystė, tačiau iš tikrųjų šie pavadinimai turi skirtingas reikšmes ir nereikėtų jų painioti. „Patys olandai jų nepainioja“, – pažymi V. Daugirdas. Nyderlandų Karalystė apima europinius Nyderlandus ir Karibų Nyderlandus (teritorija Karibų jūroje prie Venesuelos), vardija geografas.

Pasak jo, Nyderlandai – tai tik europinė Nyderlandų karalystės dalis, o Olandija yra istorinis Nyderlandų regionas, kuris dabar apima tik dvi provincijas iš dvylikos, t. y. Pietų Olandiją ir Šiaurės Olandiją. Dėl istorinės savo svarbos ir didžiausio ekonominio išsivystymo daugelyje šalių įsitvirtino būtent Olandijos pavadinimas visai šaliai.

„Taip yra turbūt todėl, kad čia yra įsikūrę svarbiausi šalies miestai, t. y. sostinė ir vienas didžiausių Europos ir pasaulio uostų – Amsterdamas, taip pat Haga, Harlemas, kuris yra Šiaurės Olandijos sostinė, ir taip pat didžiulis uostas Roterdamas“, – sako V. Daugirdas.

Anot geografo, Olandija yra aiškiai dominuojanti teritorija šiuolaikiniuose Nyderlanduose. „Patys olandai šalį vadina vienaskaita – Netherland“, – teigia specialistas.

Kalbininkas Antanas Smetona sako, kad sinonimiškai vartojami visi trys krašto pavadinimai, tačiau galima skirti ir preciziškai. „Oficiali forma – Nyderlandai arba Nyderlandų Karalystė, o kasdienėje kalboje – Olandija“, – tvirtina kalbininkas.

A. Smetonos teigimu, šalies kalbą taip pat galima vadinti nyderlandų ar nyderlandiečių kalba, nes olandų bei flamandų (ja kalba Belgijos olandai) kalbos specialistų laikomos nyderlandų kalbos tarmėmis.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite