Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 09 09

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dainuojamoji poezija skambės dangaus kūnų apsuptyje

Dainuojamoji poezija Lietuvoje – visada gyvas muzikos žanras, kuriame senuosius autoritetus keičia iš jų besimokantys nauji. Vieni jaunųjų dainuojamosios poezijos kūrėjų – vilniečių trio OrA, kuris rugsėjo 13 d. koncertuos Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, esančiame Molėtų rajone. Tai bus priešpaskutinis visą vasarą besitęsusio jaunųjų Lietuvos atlikėjų koncertų ciklo „Dangaus šviesuliai“ vakaras.

Pranešime spaudai rašoma, kad Grupė OrA gyvuoja daugiau nei dvejus metus ir per tą laiką įsitvirtino Lietuvos dainuojamosios poezijos scenoje. Grupę sudaro vokalistas ir gitaristas, anksčiau kaip solo muzikantas žinomas Vygantas Šimkus. Jam akomponuoja ir kartu dainas rašo klavišininkė Inga Urbonavičiūtė ir bosistas Arūnas Kūgauda.

Tarp juos įkvepiančių muzikantų – tiek bardas Domantas Razauskas, tiek eksperimentinio džiazo kūrėjas Liudas Mockūnas. Visas įtakas ir savo pačių muzikines idėjas OrA sujungia į individualų, dažnai melancholišką, bet kartais didžiule energija prasiveržiantį skambesį.

„Kartą atliekant dainą iš pianino byrėjo klavišai“, – prisimena Inga.

Kitas išskirtinis grupės bruožas – koncertuose jie atlieka vien savo dainas. Muzikantai patys rašo ir muziką, ir žodžius.

„Kai kūrinys ne mano, negaliu jo pajusti, taip, kaip norėčiau. Geras jausmas, kai tavo paties mintis, užrašytas žodžiais, išgirsta kiti“, – sako pagrindinis ORA dainų autorius Vygantas.

Koncertai etnokosmologijos muziejuje jau tapo šios vasaros tradicija. Grupės OrA pasirodymas – septintasis ir priešpaskutinis iš ciklo „Dangaus šviesuliai“. Ciklą organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos leidėjus vienijanti asociacija AGATA, siekdama suteikti sceną jaunajai šalies muzikantų kartai.

Kaip visada, organizatoriai į koncertą pataria bilietus rezervuotis iš anksto. 30 metų aukštyje įrengta muziejaus salė talpina iki 70-ies žmonių, koncertai kaskart būna pilni žiūrovų. Rezervuotis vietas galima paskambinus į muziejų numeriu 8 383 45424. Už parduotus koncerto bilietus surinktos lėšos atitenka patiems jauniesiems muzikantams ir jiems sceną suteikiančiam muziejui.