2014 09 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Laiškas skaitytojams. Dosnumo vėjas ir informacijos jūra

Brangūs bičiuliai!

 Gera į Jus kreiptis ir toliau džiaugiantis bendryste bei kiekviena diena, nokinančia mūsų gyvenimus. Lygiai prieš metus buvo iškilusi itin rimta grėsmė, kad Bernardinai.lt laivas nuskęs finansinių išbandymų jūroje. Tačiau Jūsų solidarumas leido įveikti, regis, nepraplaukiamas seklumas, ir mes kartu keliaujame toliau. Tiesa, jei neišmoksime krizės pamokų, ji neišvengiamai pasikartos. Todėl ir šį rudenį turime pradėti priminimu, kad be Jūsų nebus mūsų. Labai svarbu turėti patikimą laivą informacijos jūroje, tačiau jis skros bangas tik tada, jei bures plazdens vėjas. Jūsų paramos vėjas.

Dar kartą noriu priminti, kad turime du svarbiausius finansinius šaltinius: fondus, kurie remia mūsų vykdomus projektus, taip pat Jūsų, skaitytojai, paramą. Dar nedidelę biudžeto dalį sugebame surinkti iš reklamos bei leidinių pardavimo. Viliamės, kad ir kitais metais Lietuvių katalikų religinė šalpa, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Kultūros taryba rems mūsų projektus. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad pavyko atrasti rėmėjų užsienyje, kurie prisideda prie Bernardinai.lt techninės pertvarkos. Pirmuosius juos vaisius galėsite skanauti jau spalį. Daug patogiau mūsų internetinį dienraštį galėsite skaityti mobiliuosiuose įrenginiuose, šiek tiek bus atnaujintas dizainas, įdiegtos naujos techninės galimybės. Keisis ir titulinio puslapio struktūra – ji taps dar labiau orientuota į dialogiškumą bei analitiškumą.

Na, o metų pabaigoje, viliamės, techninė pertvarka bus baigta, ir mes galėsime pasiūlyti naujovę – interneto dienraščio Bernardinai.lt dienos numerį. Tačiau apie jį plačiau papasakosime vėliau, kai labiau priartės jo gimimo diena. Iki to laiko tikimės pradžiuginti Jus ne tik tekstais internete, nauju žurnalo numeriu, bet ir knygomis.

Jau spalį pasirodys net trys naujos mūsų knygos. Tai kartu su „Aš esu“ bendruomene parengta knyga „Sveikas, gyvenime“. Ji tęsia knygoje „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ išskleistą sveikimo kelionės, sergant priklausomybės ligomis, temą. Naujoje knygoje didesnis dėmesys skiriamas priklausomų žmonių artimiesiems. Dar viena naujovė – mūsų autoriaus Henriko Gudavičiaus „Laiškai iš kaimo“, iliustruoti brolių Černiauskų nuotraukomis. Tai dovana tiems, kurie ilgisi paprastumo, kuriems gamta yra sesė, o ne tai, ką tenka kęsti pertraukose tarp lindėjimo virtualiame pasaulyje. Trečioji spalio naujovė – Vaidoto Kvašio ir kunigo Kęstučio Dvarecko bendras darbas „Kryžiaus kelias“. Dailininko piešiniai ir kunigo meditacijos puikiai papildo vienas kitą ir primena, kad kiekvienas kasdien einame savąjį kryžiaus kelelį.

Neatsitiktinai sakoma, kad ruduo – derliaus nuėmimo metas. Tad lapkritį turėtų pradžiuginti dar keturi mūsų leidiniai. Jau ketvirtasis šiemet žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris bus skirtas pašaukimo, buvimo savame kelyje temai. Nepamirškite, kad patogiausias būdas draugauti su šiuo žurnalu – užsiprenumeruoti jį.

Šiemet neturėjome galimybių pradžiuginti Jus krikščionišku kalendoriumi, tačiau parengėme ypatingą dovaną šv. Kalėdoms. Prieš metus išleista rinktinė „Pasaulis yra gražus“ jau tapo retenybe. Tiražas ištirpo kaip pavasario sniegas. Primenu, kad joje buvome surinkę pokalbius su įvairių sričių menininkais. Šį rudenį Jums pasiūlysime knygą „Tik ėjimas keliu“. Ją sumanėme kaip minėtos rinktinės „sesę“, kurioje atrasite pokalbius su keliasdešimt Lietuvos dvasininkų. Neabejojame, kad ši knyga griaus stereotipą, jog būti kunigu – tai užsidėti dvasingumo uniformą, atsisakyti unikalumo. Didelė dalis šį šią knygą įėjusių pokalbių buvo skelbti žurnale „Kelionė su Bernardinai.lt“, dalis parengti išskirtinai šiai knygai. Visi kartu jie tarsi dieviškas sodas, kur grožio ir prasmės tikrai užteks kiekvienam skaitytojui.

Taip pat planuojame, kad lapkritį turėtų pasirodyti jau trečioji mano knyga. Kol kas noriu palikti paslaptyje jos pavadinimą ir tematiką, galiu išduoti tik tiek, kad ji gerokai skirsis tiek nuo „Laiškų plaukiantiems prieš srovę“, tiek nuo „Kelio bendrijos“.

Na, ir dar viena knyga – tai dovana mums visiems Mažesniųjų brolių ordino (pranciškonų) brolijos atkūrimo Lietuvoje dvidešimtmečiui. Lapkritį pasirodys nuostabaus rašytojo kataliko Gilberto Chestertono knygos „Šventasis Pranciškus“ vertimas. Žaižaruojančios teologijos ir paprastumo džiaugsmo dovana kiekvienam.

Tiesa, susižavėję leidyba, pažadame neapleisti interneto dienraščio. Nors mums teko per krizę susispausti, kiek aptirpo mūsų redakcija, sumažėjo galimybės naujienų operatyvumu varžytis su kitomis žiniasklaidos priemonėmis, tačiau, esu tvirtai tuo įsitikinęs, svarbiausia, jog išliko pagarba Jums, ryžtas plaukti prieš komercinės žiniasklaidos srovę, kelti nepatogius klausimus, sąžiningai kartu ieškoti atsakymų.

Ar galėsime įgyvendinti planus, būti ne tik patikimu, bet ir pakankamai sparčiu bei manevringu Jūsų palydovu informacijos jūroje, didele dalimi priklauso ir nuo to, kiek vėjo laivo burės sulauks iš Jūsų. Nuoširdžiai dėkojame tiems, kurie ne tik mus parėmė, kai buvo itin sunku, bet taip pat išgirdo raginimą, jog parama, kad ir simbolinė, reikalinga reguliariai. Jau esu rašęs: jei bent dešimtadalis Jūsų kas mėnesį paremtų mūsų bendrą kelionę informacijos jūroje 5 ar 10 litų, galėtume įgyvendinti svajonę turėti tvirtą alternatyvą tiems, kuriems reitingai rūpi kur kas labiau nei tiesos paieškos.

Puikiai suprantu, kad gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur norisi gauti kuo daugiau ir pigiau, o geriausia – nemokamai. Kita vertus, dvasinei higienai taip pat reikia pastangų, ir net daugiau nei fizinei. Neabejoju, jog vis daugiau žmonių tai supranta, ir turiu viltį, kad kitąmet turėsime dar daugiau skaitytojų, kurie patiria dalinimosi džiaugsmą, suvokia save ne kaip vartotojus, o kaip bendražygius, pasiryžusius pagal išgales puoselėti tą erdvę, kuri jiems brangi.

Na, o šį rudenį mes, Bernardinai.lt kolektyvas, labai laukiame dosnaus „Rudens vėjo“ pūstelėjimo, kuris leistų mums ne tik tvirtai baigti šiuos metus, bet ir nuolat tobulėti, augti.

Nesigraužk, jei šią akimirką negali pakeisti pasaulio. Padaryk bent tai, ką gali. Daug kartų įsitikinome, kad turtingiausi Lietuvoje yra ne milijonieriai, bet tie, kurie džiaugiasi kasdiene duona ir už ją dėkoja. Turtingas ne tas, kuris turi, o tas, kuris gali pasidalinti.

Praėjusiais metais skambinome pavojaus varpais, jog mums reikia beveik dviejų šimtų tūkstančių litų, idant išliktume. Šiemet sakome: „Bičiuliai, juk Jūsų dosnumo rudens vėjas gali sunešti 50 tūkstančių litų, ar ne?“

Beje, tai paskutinis ruduo, kai galite pasidalinti litais. Daugiau tokios galimybės nebus. Nepraleiskite progos.

Bičiuliai, labai džiaugiuosi kiekvienu iš Jūsų. Net ir tais, kurie vis atranda kuo piktintis, kurie veikiau pastebi klaidą nei tai, kas gražu. Esame nuostabi kelio bendrija ir palinkėkime vieni kitiems gero vėjo.

 Bičiuliškai, Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Andrius Navickas

P.S.

Kaip galite tapti dosnaus Rudens vėjo dalimi? Žr. čia

Taip pat lieka ir tradicinis kelias:

Viešoji įstaiga Bernardinai.lt

Įmonės kodas 300671187

Adresas Maironio g. 10, 01124 Vilnius

Atsiskaitomosios sąskaitos numeris
LT067044060005984890, AB SEB bankas, banko kodas 70440

Mokėjimo paskirtyje, nurodykite, kad tai PARAMA.