Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 09 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Istorinis vizitas: į Lietuvą atvyksta diplomato už gyvybę Č. Sugiharos sūnus

Lietuvos žydų bendruomenės ir festivalio „nowJapan 2014” organizatorių kvietimu, ketvirtadienį į Lietuvą atvyksta Nobuki Sugihara – vienintelis gyvas japonų diplomato Čijunė Sugihara palikuonis. Tai pirmasis N. Sugihara oficialus vizitas Lietuvoje.

Penktadienį Nobuki Sugihara laukia oficialius priėmimas Prezidentūroje, kur bus teikiami Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimai už nuopelnus žydų bendruomenei. Šeštadienį N. Sugihara skaitys pranešimą „nowJapan 2014“ antrojo savaitgalio programoje „Neregėta Japonija“, dalyvaus žydų genocido aukų dienos minėjimo renginiuose, lankysis Kauno IX forte bei savo tėvo, Č. Sugiharos namuose.

Vienintelio atviro susitikimo su visuomene metu N. Sugihara pasakos prisiminimus apie tėvą bei  šeimos istoriją. Susitikimas Japonijos kultūros festivalio „nowJapan: Neregėta Japonija“  programoje numatytas šį šeštadienį, 09 20, 12 val. Nacionalinėje dailės galerijoje.

Čijune Sugihara laikomas esmine diplomatine sąsaja tarp Lietuvos ir Japonijos, taip pat viena pagrindinių priežasčių, kodėl Lietuva yra žinoma ir patraukli japonų turistams. Antrojo pasaulinio karo metais Kaune rezidavęs diplomatas iki šiol yra reikšmingas bei svarbus asmuo Lenkijos ir Lietuvos žydų bendruomenėms.

Holokausto ir karo draskomoje šalyje Č. Sugihara, naudodamasis savo tarnybine padėtimi, sugebėjo išgelbėti beveik 6000 litvakų. Rizikuodamas ne tik karjera, bet savo šeimos gyvybėmis, jis išduodavo vizas, leidžiančias presekiojamiems litvakams saugiai nukeliauti į Japoniją. 1985 m. „japonų Šindleriu“ tituluojamas diplomatas buvo apdovanotas Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimu, kuriuo Izraelio valstybė pagerbia holokausto aukoms padėjusias iškilias asmenybes.

Atvykstantis į Lietuvą diplomato sūnus N. Sugihara gimė 1951 m. ir 1968 m. su tėčiu išvyko gyventi į Izraelį, kur gavo Izraelio vyriausybės pasiūlymą studijuoti. Aštuonerius metus mokėsi Jeruzalės žydų universitete, kur studijavo vadybą bei išmoko hebrajų kalbos. Nobuki yra paskutinis legendinio diplomato  Čijune Sugiharos sūnus. 

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?