2014 09 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Gospel muzikos garsai skambėjo pirmosiose Kauno Gospel muzikos dienose Pažaislyje

Kauno Įgulos bažnyčios choras „Te Deum“

Rugsėjo 20-21 dienomis Kaune, Pažaislio bažnyčioje ir svetingumo komplekse „Monte Pacis“ skambėjo Gospel muzikos garsai. Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, pavadinimu „Kauno Gospel muzikos dienos Pažaislyje“, pristatantis Gospel muzikos žanrą Kauno miesto gyventojams ir svečiams.

Projekto „Kauno GOSPEL muzikos dienos Pažaislyje“ unikalumas ir išskirtinumas – Kauno miestas nėra turėjęs panašaus projekto-renginio, kuriame būtų atliekama ir pristatoma tik Gospel muzika. Šiemet klausytojai turėjo galimybę išgirsti spiričiuelius, bažnytinės ir koncertinės Gospel muzikos kūrinius, kuriuos atliko Kauno Įgulos bažnyčios kamerinis choras „Te Deum“, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios gospel choras, charizmatiška Gospel muzikos atlikėja – dainininkė ir dirigentė Monika Törnqvist iš Švedijos bei Lietuvoje gerai žinoma Gospel muzikos dainininkė Kristina Žaldokaitė.

Rugsėjo 20 d. (šeštadienį) svetingumo komplekso „Monte Pacis” karietų aikštėje vykęs Gospel muzikos koncertas sukvietė nemažą būrį šia muzika besidominčių klausytojų, kurie turėjo galimybę išgirsti Vilniaus ir Kauno chorus, viešnias iš Švedijos ir Lietuvos. Koncerto metu skambėjo daugeliui žinomi Gospel kūriniai, tokie kaip „Amazing Grace“, „Swing Low“, taip pat gospel stiliuje aranžuoti klasikinių kūrinių ištraukos, pavydžiui „Alleluja“ iš G.F. Hendelio oratorijos „Mesijas“.

„Koncertas buvo jaukus ir šiltas. Viskas atrodė natūralu ir tikra – programa buvo įvairi ir įdomi, chorai giedojo iš širdies, o klausytojai negailėjo aplodismentų. Džiaugiuosi, jog bendradarbiaujant ir rengiant šį projektą, galėjome perduoti turimą Gospel muzikos festivalių, vykstančių nuo 2001 metų Vilniuje, organizavimo patirtį, kontaktus su Gospel muzikos atlikėjais Lietuvoje bei užsienyje“ – sakė šio renginio bei Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos organizuojamo „Vilniaus Gospel muzikos festivalio“ koordinatorė Natalija Verbickienė.

Rugsėjo 21 d. (sekmadienį) Pažaislio bažnyčią užliejo viešnios iš Švedijos Monicos Törnqvist atliekamos Gospel muzikos giesmės, papuošusios gražią mišių liturgiją, o norintys daugiau sužinoti apie Gospel muzikos žanro atsiradimo istoriją, turėjo galimybę sudalyvauti muzikiniame seminare „Gospel muzika Lietuvoje ir svetur“, kuris vyko Svetingumo komplekse „Monte Pacis“.

„Jau seniai norėjome surengti tokio pobūdžio renginį Pažaislyje, tikėdami jo sėkme ir reikalingumu. Džiaugiuosi, kad tai įvyko ir pavyko – renginys tikrai turi potencialo tapti kasmetiniu festivaliu. Trečiasis rugsėjo savaitgalis puikiai išpildė mūsų lūkesčius: oras visus malonino beveik vasaros šiluma – šeimas, jaunuolių poras, senjorus; smagų šurmulį kėlė pagal Gospel muziką šokantys vaikai, jaukią ramybę skleidė skirtingų vienuolynų seserys ir broliai (vienuolyno vidiniame kiemelyje vykusios vienuolių dirbinių mugės dalyviai, panorę likti koncerte).

Geresnės vietos kaip Karietų aikštės terasa, o esant nepalankioms orų sąlygoms, Fundatorių salė, aš neįsivaizduoju – Pažaislio istorija, ideali natūrali akustika, gamtos apsuptis ir „Monte Pacis“ darbuotojų pastangos sudarė sąlygas Gospel muzikai skambėti, sujaudinti ir įtraukti visus susirinkusius. Kurių, aš įsitikinusi, kitais metais bus dar daugiau.“ – savo mintimis dalinosi viena iš renginio organizatorių, svetingumo komplekto „Monte Pacis“ direktorė Indra Ramanauskienė. 

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.