2014 09 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Sostinės dailininkų sąjungos galerijoje – menininkų atsisveikinimas su litu

Ilja Bereznickas. Sala

Spalio 2 d. 15 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma paroda „Pinigai karikatūroje II“. Tai – jau antroji Lietuvos banko Pinigų muziejaus kartu su karikatūristų bendruomene surengta paroda apie pinigus ir dailininkų požiūrį į juos. Pirmoji įvyko 2000 m., joje dalyvavo 22 autoriai, pateikę daugiau kaip 100 karikatūrų ir satyrinės plastikos darbų. Pagrindinė pirmosios parodos tema buvo pinigai ir su jais susiję visuomenės gyvenimo reiškiniai.

Šių metų humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda skirta būsimam Europos bendrosios valiutos – euro – įvedimui Lietuvoje 2015 m. Paroda-konkursas buvo paskelbtas šių metų pavasarį, kai dar niekas nežinojo, ar litą nuo naujų metų pakeis euras. Karikatūristams teko pasikliauti savo gyvenimo patirtimi ir nuojauta. Daugelis karikatūristų bendruomenės narių savo gyvenimo kelyje patyrė ne vieną piniginių ženklų keitimo reformą. Todėl linksmosios grafikos atstovams (ypač vyresniosios kartos) buvo artima ir taikli parodos tema: „Pinigai keičiasi, humoras lieka“.

Vincas Bareikis. Terminatorius

Konkurse dalyvavo 27 Lietuvos autoriai, atrankai atsiųsti 134 darbai. Parodoje eksponuojama 119 karikatūrų, jų autoriai daugiausia – Vilniaus ir Kauno atstovai, tačiau po keletą darbų pateikė ir dailininkai iš Klaipėdos, Varėnos, Skuodo r., kt. Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus ir Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ deleguotų atstovų, pirmenybę teikė kūrybiškumui ir originalumui, aktualumui ir atlikimo meistriškumui. Buvo išrinkti trys, komisijos nuomone, geriausių darbų autoriai, kuriems parodos atidarymo metu atiteks Lietuvos banko įsteigti piniginiai prizai ir vertingos dovanos. Dar keliems parodos dalyviams bus įteikti specialūs paskatinamieji prizai, atminimo ženklai. Dalyviams, parodos svečiams bei lankytojams bus išdalinti specialiai šiai parodai paruošti ir išleisti išvaizdūs katalogai.

Renginio pabaigoje vyks aukcionas, kuriame bus galima įsigyti autorinių darbų ir specialiai renginiui dedikuotų linksmų, profesionaliai nupieštų šaržų, humoristinių piešinių.

Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje veiks iki spalio 22 d. 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.