Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 09 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Svetimi“ sugrįžo po 20 metų

Poetų grupė „Svetimi“ po dvidešimties metų sugrįžo su nauja poezijos antologija „Svetimi po 20“. Leidyklos „Homo liber“ išleistoje knygoje sudėti penkių poetų – Dainiaus Dirgėlos, Evaldo Ignatavičiaus, Liutauro Leščinsko, Alvydo Šlepiko ir Donato Valančiausko – tekstai, gimę per pastaruosius dvidešimt metų po pirmosios „Svetimų“ antologijos, pasirodžiusios 1994 m.

Skaičius 20 žymi ir praėjusius lietuvių poezijos metus, ir tekstus – būtent po 20 tekstų suguldė į šią knygą penki SVETIMI poetai. Antologija novatoriška tuo, kad skaitytojas joje neras konkrečios tekstų autorystės, visų tekstų autoriai – SVETIMI.

„Atvirai sakant, norisi naujų skersvėjų lietuvių poezijoje, šiokio tokio skandalo, binkiškų keturių vėjų, – sako leidyklos „Homo liber“ vadovas, literatūros tyrinėtojas Vilius Gužauskis. – Tie mūsų poetai, kurie įsivaizduoja tą darantys, yra šaunuoliai, bet šiek tiek užsidarę kamerinėje individualių pergyvenimų erdvėje ir, beje, jie jau savo darbą padarė: poezija, kaip ir visame pasaulyje, tapo grupelės žmonių „esperanto“. Ar „Svetimi“ sugebės pralaužti poezijos ir žmonių Sieną – klausimas, bet tas žaidimas, kurį jie pradėjo, yra gražus. O kas yra poezija? – aišku, žaidimas. Žaidimas žodžiais, formomis, mintimis, jausmais. Pažaiskime, gal kas nors iš to išeis, gal po keturių vėjų prabus Putinas (žodis kaip žvirblis – pasakei ir amen, bet tikrai turėjau omeny Vincą Mykolaitį–Putiną).“