2014 10 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Lenkų kino filmas „Ida“ – favoritas laimėti Oskarą

Paskelbus visų kandidatų į geriausią filmą užsienio kalba sąrašą, tarptautinė kino kritikų apklausa parodė, kad didžiausias favoritas laimėti Oskaro statulėlę šioje kategorijoje yra lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio juosta „Ida“.

Šiemet į geriausią užsienio filmą pretenduoja rekordinis skaičius kino juostų – net 83. Sausio viduryje bus paskelbtas trumpasis 9 filmų sąrašas, o vėliau šį mėnesį bus paskelbti ir penki pagrindiniai nominantai.

Tačiau „Variety“ žurnalo atlikta apklausa parodė, kad P. Pawlikowskio filmas „Ida“ yra pagrindinis favoritas. Šis filmas, kurio siužetas vystosi septintajame dešimtmetyje, kai jauna našlaitė rengiasi duoti įžadus vienuolyne. Sužinojusi apie savo žydiškas šaknis, ji nusprendžia susitikti su vienintele išgyvenusia savo giminaite – teisėja, dalyvavusia parodomuosiuose stalinistiniuose teismuose.

P. Pawlikowskis yra pripažinęs, kad teisėjos personažas yra paremtas tikra asmenybe – stalinistinės eros teisėja Helena Brus, kuri 2008 metais mirė Didžiojoje Britanijoje.

Filmą „Ida“ bus galima išvysti kitą savaitę Vilniuje prasidėsiančioje Lenkų kino savaitėje.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.