2015 02 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Knyga „Sveikas, gyvenime“: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelionę

Sveikas, gyvenime. Apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelionę. Parengė kun. Kęstutis Dvareckas ir dr. Andrius Navickas. – Vilnius: VšĮ Aštuntoji diena, 2014. – 256 p.: iliustr.

    Šioje knygoje atrasite ilgai brandintus tekstus. Jie nepretenduoja mokyti, neskuba teikti instrukcijų, bet atkakliai augina viltį, jog kelias į visavertį gyvenimą tikrai yra. Tai nėra paprastas kelias, juo einant tenka skaudžiai sunešioti akmenines puikybės kurpaites, bet atrandame kur kas daugiau, nei drįsome tikėtis.Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko ir kunigo Kęstučio Dvarecko knyga „Sveikas, gyvenime“ – tai dar 2012 m. išleistos knygos „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ tęsinys. Tik šioje knygoje akcentai nuo priklausomo žmogaus perkeliami prie jo aplinkos. Tai knyga, kuri, viliamės, priklausomųjų artimiesiems padės geriau suprasti, kokia tai liga ir kaip jiems elgtis, kad padėtų saviesiems sveikti, o ne likti ligoje, nes priklausomybė – visos šeimos liga. Tai patvirtina su priklausomaisiais dirbantys specialistai, psichologai, artimųjų liudijimai. Tai knyga, auginanti viltį, kad kelias į visavertį gyvenimą tikrai yra. 

Kam skirta ši knyga? Pirmiausia priklausomam žmogui, kuris nori išjungti viduje tiksintį susinaikinimo mechanizmą. Jo artimiesiems, labai dažnai pamirštantiems gyventi savo gyvenimą. Visiems, kurie nori geriau suprasti save ir pasaulį, atrasti įtikinamą atsakymą į klausimą – ką reiškia visavertiškai gyventi?

Citatos iš knygos  „Sveikas, gyvenime“:

„Bloga žinia – priklausomybė yra sunki liga. Ji griauna ne tik paties alkoholiko, narkomano, kompulsyvaus lošėjo, bet ir jo šeimos, aplinkinių gyvenimus. Tai liga, kuri neišvengiamai nuveda žmogų į kryžkelę su dviem pasirinkimais: gydymasis ar mirtis.

Gera žinia – sveikimo kelias yra, kad ir kokia beviltiška atrodytų situacija, kad ir kokia įsisenėjusi bebūtų priklausomybės liga.“

„Priklausomo žmogaus aplinkiniai gali padėti jam sveikti, tačiau dažniau nesąmoningai „padeda“ jam vis giliau klimpti į ligą.
Priklausomybė – tai visos šeimos liga.
Jei manote, kad vienintelė jūsų problema – alkoholikas vyras, narkomanas vaikas ar nuo  receptinių vaistų priklausanti žmona, vadinasi, kol kas ši knyga ne jums. Tačiau garantuojame, kad po kurio laiko būtinai jos ieškosite.“

Knygą įsigyti galite Bernardinai.lt knygyne