Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 10 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Airijos lietuviai rūpinasi sergančiais Lietuvos vaikais

Spalio 11-ąją, šeštadienį, Dublino „Hilton“ viešbutyje skambėjo lietuviški palinkėjimai vėžiu sergantiems vaikams ir buvo renkamos lėšos jų gydymui.

„Airijos lietuviams rūpi“

Čia vykusi Labdaros vakarienė buvo pirmasis ne pelno siekiančios organizacijos „Airijos lietuviams rūpi“ renginys, subūręs per šimtą tautiečių iš įvairių Airijos miestų ir miestelių. Ši labdaros organizacija įsikūrė vos prieš kelis mėnesius ir pradėjo intensyviai bendradarbiauti su „Mamų unija“, labdaros fondu Lietuvoje, besirūpinančiu vaikais, užkluptais klastingos onkologinės ligos, ir jų šeimomis.

Airijos lietuviams rūpi“ – tai saujelė savanorių mamų, tikinčių, jog kiekvienas galime bent truputį prisidėti savo gerumu, pagalvoti apie sergančius vaikučius, palengvinti jų ir jų šeimų skausmą. Kai kurios organizacijos savanorės buvo pastūmėtos užsiimti labdaringa veikla po skaudžių patirčių, palietusių jų šeimas ar artimus draugus. Nenuspėjama ir klastinga liga, galinti paliesti kiekvieną iš mūsų, pasiglemžia vaikų ir jų šeimų gyvenimus, atima nerūpestingas vaikystes. Tačiau, kaip vakaro metu kalbėjo Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis, atsiranda žmonių, tokių kaip šis mažas būrelis mamų, kurios nusprendžia, jog joms rūpi kitų gerovė ir imasi veiksmų. Renginio svečias skatino nelaukti, gyventi ir veikti čia ir dabar.

„Airijos lietuviams rūpi“

Gausiai susirinkusius vakaro svečius pasveikinusi organizacijos iniciatorė Rita Lamsargytė-Mockė džiaugėsi, jog vakaras paneigė stereotipinį lietuvio-emigranto paveikslą. Lietuviai ne tik ten, kur degtinė ir dešros – skatinami kilnių tikslių jie pažvelgė toliau asmeninių problemų ir pagalvojo apie tuos, kuriems išties reikia pagalbos. „Kam rūpi nulūžęs nagas, o kam visai kitokie dalykai“, – juokavo Rita. Ji tikisi ir toliau burti aktyvius lietuvius bendriems tikslams, kuo daugiau padėti sergantiems vaikams ateityje.

Jautrumas svarbu ir individualiai, ir bendruomenėje. Mes Lietuvos nepamiršome: mūsų tikslas ir pareiga – rūpintis artimu“, – yra įsitikinęs Lietuvių katalikų misijos kunigas-kapelionas Egidijus Arnašius, jau 10 metų tarnaujantis Dievui ir tikintiesiems Airijoje. „Ne vienas lietuvis man yra pasakęs, kad tapo dvasingesnis ir giliau tikintis emigracijoje. Kai į mišias atvažiuoti tenka ne vieną dešimtį mylių, tai parodo žmogaus aiškų apsisprendimą“. Šis ryžtas buvo akivaizdus ir labdaros vakarienės metu – kai kurie svečiai į ją atvyko iš tolimiausių Airijos kampelių.

„Airijos lietuviams rūpi“

Vakaro metu buvo parodytas renginio organizatorių partnerių Lietuvoje, labdaros fondo „Mamų unija“ direktorės Eglės Mėlinauskienės pasveikinimo video klipas. Jame „Mamų unijos“ direktorė pasidžiaugė užsienio lietuvių iniciatyva, supažindino vakaro svečius su fondo veikla, paaiškino, kaip surenkamos aukos yra panaudojamos sergančių vaikų gerovei kurti. „Airijos lietuviams rūpi“ narės tikisi toliau tęsti prasidėjusį bendradarbiavimą ir fondo atstoves išvysti savo ateities renginiuose.

Dosnumas ir pagalba vaikams buvo vakaro varikliai. Svečiai paaukojo kalną žaislų ir ligoniams reikalingų priežiūros priemonių, kurios nedelsiant bus išsiųstos sergantiems vaikams į Lietuvą. Buvo surinkta dosni 4436 eurų suma (apie 15 000 litų), keliausianti į „Mamų unijos“ labdaros fondą Lietuvoje. Labdaringų tikslų vedami renginyje nemokamai pasirodė Airijoje įsikūrę lietuvių muzikantai ir atlikėjai: Raimonda Masiulytė-Ramchurn, Jonas Kriauklys, Arūnas Adomaitis ir kiti. Dosniai aukojo ir vertingų prizų svečių loterijai įsteigė gausus būrys rėmėjų.

„Airijos lietuviams rūpi“

Vakaro dalyviams kalbėjusi Airijos lietuvių bendruomenės Dublino skyriaus pirmininkė Rasa Raižienė pasakojo, jog jai yra tekę lankytis vaikų onkologijos skyriuje ir ji iki šiol prisimena savo nuostabą pamačiusi, kad nuo skausmo išsekusius vaikų veidus visuomet puošė gyvybingos šypsenos. Organizacijos „Airijos lietuviams rūpi“ savanorės viliasi, jog jų veikla, kurią Lietuvos Respublikos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė pavadino „gera misija“, palengvins skausmą bent keletui vaikų ir palaikys juos sunkioje kovoje su klastinga liga.

Skirmantė Žemaitytė

Nuotraukos Vidos Gaulės

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?