2014 10 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Kas bendro tarp Bažnyčios klebono ir verslo įmonės vadovo?

Ar verslininkai nesibaimina dalyvauti verslo konferencijose, kuriose kalbama ne tik apie sausas technikas, kaip padidinti apyvartas ir pagerinti pelno maržas, bet, kuriose akcentuojama, kad verslas gali būti etiškas, moralus ir suderinamas su tikėjimu, dvasingumu? – tokiu netikėtu klausimu vakar naujienų agentūroje BNS vykusioje spaudos konferencijoje žurnalistų buvo sutikti Pasaulinės lyderystės konferencijos organizatoriai Lietuvoje.

„Ši konferencija gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 20 metų, jos pradininkas – pastorius, tiesa, kadaise studijavęs universitete ekonomiką, Billas Hybelsas. Šiandien į šią B.Hybelso netoli Čikagos organizuojamą Pasaulinę lyderystės konferenciją (“Global Leadership Summit) susirenka ir stebi salėje gyvai arba per DVD transliaciją daugiau per 200 tūkst. stambiausių verslo korporacijų ir įmonių vadovų, politikų, valstybės tarnautojų, švietimo lyderių, dvasininkų. Lietuvoje ši konferencija, tiesa, ne gyvai, o išversta į lietuvių kalbą ir transliuojama DVD formatu, vyks jau penktus metus. Joje kasmet dalyvauja šimtai iškilių Lietuvos verslininkų su savo komandomis ir dar nė vienas nesiskundė, kad konferencija nepatiko dėl to, kad jos turinys yra dvasingas, – šyptelėjo vienas konferencijos Lietuvoje organizatorių, pastorius Saulius Karosas ir pridūrė: Mes kiekvienais metais visiems konferencijos dalyviams pateikiame anketas, kaip jie vertina konferenciją – ir tikrai skundų nebuvo, nes niekas šioje konferencijoje nieko neatvertinėja į tikėjimą, tai ne teologinė konferencija“.

O BNS vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavęs verslininkas, bendrovės „Sabelija“ vadovas Tadas Šatkauskas prisipažino, kad pirmais metais jis kiek nedrąsiai, dvejodamas ėjo į konferenciją, kai sužinojo, kad ji krikščioniška. „Bet tikrai galiu padrąsinti visus kolegas verslininkus nesibaiminti, čia niekas neperša tikėjimo, – pabrėžė T.Šatkauskas ir pridūrė, kad antrais metais jau drąsiai tiek pats nusipirko bilietus į Pasaulinę lyderystės konferenciją, tiek savo pavaduotojams nupirko. „Pernai be manęs dalyvavo dar 12 mano pavaldinių, kurie yra skirtingų grandžių vadovai, o šiemet dalyvaus jau 16-os žmonių „Sabelijos“ komanda, taigi, mums reikės net dviejų staliukų“, – šmaikščiai pasakojo verslininkas.

Kitas konferencijos organizatorius Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios rektorius Rytis Gurkšnys SJ pridūrė, jog kiekvienas žmogus yra tikintis – tik vienas tiki Dievą, kitas grožį, gėrį, tik ne visi viešai kalba apie tai, kuo jie tiki, kas jiems svarbu.

„Kiekvienas šioje konferencijoje turi, ko pasimokyti – nesvarbu, ar jis būtų verslininkas, ar politikas, ar švietimo lyderis ar Bažnyčios vadovas. Ši konferencija padrąsina visus lyderius bei tuos, kurie norėtų būti lyderiai, kurie svajoja vadovauti kitiems“, – sakė R.Gurkšnys.

Verslininkas T.Šatkauskas prisipažino, kad kai jis sužinojo, kad konferencijos JAV pradininko B.Hybelso vadovaujamoje Bažnyčioje dirba daugiau žmonių nei jo vadovaujamoje bendrovėje „Sabelija“ ir, kad šis dvasininkas taip pat susiduria su sunkumais priimant žmones į darbą ir atleidžiant kai kuriuos nenaudėlius, ėmė geriau suprasti Bažnyčios struktūrą. „Čia irgi remiamasi vadybos principais, – pabrėžė verslininkas: O juk lyderystės principai, nesvarbu, kur būtum lyderis: Bažnyčioje, versle, politikoje, valstybės valdyme ar šeimoje yra bendri“.

T.Šatkausko žodžiais, ši konferencija nėra panaši į jokias kitas verslininkams siūlomas konferencijas, kuriose apsiribojama vien sausomis rinkodaros technikomis. „Pernai mūsų kompanijai ypač daug naudos davė pranešimai apie motyvaciją ir pareigą, nes iš tikro tarsi visi ir žinome, kas yra pareiga, bet jos laikymasis yra problemiškas, – kalbėjo T.Šatkauskas. – Ypač naudinga yra tai, kad po kiekvieno pranešėjo gali su savo komanda aptarti, kas aktualu mūsų įmonei, ką galime ir mes daryti kitaip, ko atsisakyti, ko pasimokyti. O ir kokio lygio pranešėjai dalyvauja šioje konferencijoje – jų nei bendrovė „Sabelija“, nei jokia kita Lietuvos kompanija negalėtų pasikviesti pas save, kad pamokytų jų darbuotojus. O čia gali už labai mažą kainą“.

S.Karosas, žurnalistų paklaustas apie pasaulinės lyderystės konferencijos pranešėjų honorarus sakė, kad jie yra įspūdingi. „Aš tiksliai negaliu pasakyti, kiek organizatoriai JAV moka kiekvienam pranešėjui, bet žinau, kad kolegos Estijoje prieš keletą metų mėgino pasikviesti 40 min. trukmės pranešimui verslo konsultantą Jimą Collinsą (kuris pernai skaitė pranešimą šioje konferencijoje JAV ir kurio pranešimą išverstą ir įgarsintą DVD formatu transliavome ir Lietuvoje vykusioje konferencijoje), jis paprašė 150 tūkst. JAV dolerių honoraro, o galiausiai atsisakė atvykti dėl permažos šalies auditorijos. Tokio lygio pranešėjai, kokie dalyvauja Pasaulinės lyderystės konferencijoje JAV, skaito tik didelėms auditorijoms, jų kada panorėjęs nepasikviesi į Lietuvą ar kitą panašaus dydžio šalį. Na, o už per SKYPE programą skaitomas 40 min. trukmės savo paskaitas tokie lektoriai prašo ne mažiau nei 40-ies tūkst. JAV dolerių honorarų“, – pasakojo S.Karosas.

Lietuvoje šiuos pranešėjus bus galima išgirsti tik už apie 260 Lt. Tiesa, tai kaina už dvi konferencijos dienas su maitinimu.

„Kaina yra tokia nedidelė dėl to, kad ši konferencija yra nekomercinė, ji tik padengia organizacines išlaidas, be to, ji transliuojama DVD, bet nereikia galvoti, kad tai tas pats, kas sėdėti prie televizoriaus, ne, -pertarė S.Karosas ir paaiškino: Konferencijoje kiekvieno pranešėjo pranešimas po to aptariamas prie staliukų, be to, čia groja ir gyva muzika, galima tarpusavyje pabendrauti su kitų kompanijų atstovais, valstybės tarnautojais, švietimo, Bažnyčių lyderiais“.

„Tai tikrai labai gyvybinga, ne nuobodi konferencija: ji yra dvasinga, bet linksma, joje netgi vienas komikas dalyvaus, – šypsodamasis paantrino kun. R.Gurkšnys SJ – Bet kartu tai solidus, rimtas, drąsinantis veikti, imtis iniciatyvos, pametėjantis naujų idėjų renginys“.

Reziumuodamas S.Karosas juokavo, kad jis JAV dalyvavo ir gyvai stebėjo jau ne vieną Pasaulinės lyderystės konferenciją, bet, kadangi ten salėse sėdi keli tūkstančiai žiūrovų, tad pranešėjas atrodo irgi tarsi maža skruzdėlytė, todėl realiai visi dalyviai ne tiek žiūri į sceną, kiek į pakabintus ekranus, iš kurių ir stebi pranešėjus. Tad Lietuvoje lapkričio 14-15 d. Klaipėdoje, lapkričio 21-22 d. Vilniuje, o lapkričio 28-29 d. Šiauliuose vyksianti Pasaulinė lyderystės konferencija tikrai nebus kitokia nei vykstanti JAV.

Šįmet, kaip pasakojo kitas konferencijos organizatorius, keleto nevyriausybinių organizacijų vadovas Remigijus Jucevičius, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose išgirsime tokių pasaulio dvasinių lyderių kaip B.Hybelsas, Johnas Ortbergas, kompanijos „VitalSmarts“ vieno kūrėjų, socialinių verslo aspektų tyrinėtojo Joseppho Grenny‘o, kompanijos „General Electric” prezidento ir generalinio direktoriaus Jeffrey’o Immelto, buvusios kompanijos „Hewlett – Packard” generalinės direktorės Carly Fiorinos (beje, ją žurnalas „Fortune“ šešerius metus paeiliui įvardijo viena įtakingiausių pasaulio verslo moterų), pasaulio verslo konsultacijų guru Patricko Lencioni (kurį žurnalas „The Wall Street Journal“ pavadino geidžiamiausiu pranešėju Jungtinėse Amerikos Valstijose), kompanijos “Flow Companies Inc.” prezidento ir generalinio direktoriaus Dono Flow, taip pat kino režisierius, prodiuserio ir aktorius Tylerio Perry’o bei kitų pranešimus.

Plačiau apie konferenciją, programą ir registraciją rasite: www.lyderiams.lt

Jonė Kučinskaitė, žurnalo REITINGAI žurnalistė