2014 10 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

10+1 temų apie teatrą su Rimgaudu Karveliu

Rimgaudas Karvelis. R. Urbanavičiaus nuotrauka

Lietuvos teatro sąjunga, remiama Spaudos, radijo ir televizijos fondo, pristato projektą „10+1 temų apie teatrą su…“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, kurie dalinasi savo kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie teatrą bei aktoriaus meistrystę.

Su aktoriumi Rimgaudu Karveliu susitikome jo namuose, Šeškinėje. Čia jis saugo daugiau nei 50 metų rinktą unikalią archyvinę Jaunimo teatro istorijos medžiagą. Tūkstančiai nuotraukų, gausybė juostų, kuriose nufilmuoti jau užmarštin nuėję spektakliai, taip pat plakatai iš užsienio gastrolių, knygos apie teatrą, straipsniai – visa tai liudija, kad R. Karveliui teatras yra daugiau nei profesija – tai buvo, yra ir liks jo antrieji namai.

R. Karvelis Jaunimo teatre dirbo su įvairiausiais režisieriais: Aurelija Ragauskaite, Vytautu Čibiru, Dalia Tamulevičiūte, Eimuntu Nekrošiumi ir daugeliu kitų.

Aktorius gali papasakoti ne vieną legendinę teatro istoriją, išdėstyti įvairių vaidmens kūrimo būdų, regis, jis turi atsakymus į visus jam pateiktus klausimus. Atrinkome dešimt svarbesnių ir įdomesnių temų apie teatrą, ir tik vieną – tarp kitko…

Reportažą parengė Gintė Pranckūnaitė 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.