Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 10 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Molėtuose – Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės grafikos objektų paroda

Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės grafikos objektų parodos „Virsmas“ kūrinys. Parodos rengėjų archyvo nuotrauka

Spalio 29 d. (trečiadienį) 15 val. Molėtų dailės galerijoje (Inturkės g. 4, Molėtai) įvyks Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės grafikos objektų parodos „Virsmas“ atidarymas.

E. K. Kriaučiūnaitė – žymi viduriniosios kartos lietuvių dailininkė, nuo 7 dešimtmečio pabaigos žinoma savo estampais, ekslibrisais, iliustracine grafika, autorinėmis knygomis ir rankų darbo popieriumi bei jo dėka kuriamais koliažais ir objektais.

Skiriamasis šios menininkės kūrybos bruožas – jautri ir subtili linija, dėmesys faktūroms ir subtiliems jų niuansams, minimalistinis kompozicijos ir spalvos charakteris. E.K.Kriaučiūnaitė yra ištikima ir energinga rankų darbo popieriaus kūrimo entuziastė, jau kelis dešimtmečius propaguojanti šią techniką ir kūrimo būdą tarp lietuvių kolegų. Tiek savo grafiniais, tiek „popieriniais“ darbais (kurių, beje, negalima išskirti į atskiras dalis, nes tarp jų egzistuoja abipusis ryšys ir įtakos) propaguoja visom prasmėm ekologišką požiūrį į save, aplinką, gyvenimą.

Keletas dailininkės minčių:

„Visais laikais žmogui buvo duota galimybė pasirinkti: statyti, ar griauti, teigti ar neigti, duoti ar imti… Menininkui taip pat galioja pasirinkimas – siekti harmonijos arba destrukcijos, ramybės ar agresijos. Tikiu minčių materializacija. Galbūt todėl mano pagrindinės intencijos – ne gąsdinti ar kitaip šokiruoti stebėtoją, bet artėti prie darnos ir tikėjimo, apčiuopti akimirkos trapumą amžinybės tekėjime. Savo darbuose dažnai konstruoju prisiminimų pasaulį tarsi iš dienoraščio, iš palinkėjimų, sapnų, iš laiškų… Ženklais, faktūromis organizuoju pagrindinį kompozicijos judėjimą, labiausiai atliepiantį mano sielos ritmams. Žmogus ir gamta tik nujaučiami iš konteksto. Žiūrovui palieku erdvės interpretacijoms.

Mano grafikos darbai, objektai ir instaliacijos susiję su autoriniu rankų darbo popieriumi, talpinančiu savyje ne tik atmintį ir energiją, bet atveriančiu daugybę meninės raiškos galimybių. Rankų darbo popieriaus struktūrinė sandara dažnai tampa vienu iš pačių pagrindinių veiksniu idėjai išreikšti: apmąstyti egzistencijos trapumą ir Amžinybės dimensijas. Autorinio rankų darbo popieriaus gimimas –tai savotiškas ritualas, o potyriai dažnai prilygsta misterijai. Tai laimingas atvejis, kai darbo procesas suteikia gyvenimui pilnatvę“.

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė gimė 1942 m. Buenos Airėse (Argentina), 1968 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), rengia personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. E.K.Kriaučiūnaitės darbų yra Lietuvos dailės muziejuje, M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, M.K.Čiurlionio galerijoje (Čikaga, JAV), Balzeko muziejuje (Čikaga, JAV), Lenkijos nacionaliniame grafikos muziejuje, Argentinos nacionaliniame grafikos muziejuje, Frederikshavno miesto muziejuje (Frederikshavnas, Danija), Gutershloho miesto bibliotekoje (Gutershlohas, Vokietija), Tretjkavojo galerija (Maskva, Rusija), kituose muziejuose ir privačiuose rinkiniuose.

Paroda veiks iki gruodžio 5 dienos. 

Rengėjų informacija